Już wakacje, a sezon motorowodny w pełni

3 min read

W 2021 roku w Polsce zaplanowane są motorowodne ME i MŚ aż w sześciu klasach, a także ME skuterów wodnych oraz MŚ w narciarstwie wodnym! Na ekscytujące zawody szybkich łodzi, skuterów oraz narciarzy wodnych, z udziałem światowej czołówki i reprezentantów Polski, zapraszamy do Chodzieży, Ełku, Augustowa, Trzcianki, Rogoźna i Sosnowca.
Już w pierwszy wakacyjny weekend miłośników sportów motorowodnych czeka duża impreza mistrzowska w Chodzieży. Na Jeziorze Miejskim odbędą się Mistrzostwa Europy Formuły 500 i Formuły 250. Tu swoich medalowych szans będą szukali między innymi reprezentanci Polski – Marcin Zieliński i Cezary Strumnik (obaj w Formule 500). Dopełnieniem Me będzie 1. eliminacja MP w trzech klasach: GT-30, OSY400 i O-125. Na listach startowych jest już około czterdziestu zawodników, między innymi z Polski, Włoch, Niemiec, Czech, Słowacji, Rosji, Węgier, Bułgarii i krajów nadbałtyckich.  
Data i miejsce DO ZAPAMIĘTANIA: 26-27 czerwca 2021r., Chodzież – ME w Formule 250 i Formule 500
———————————
Tydzień później w Ełku odbędą się Mistrzostwa Europy Skuterów Wodnych. Jezioro Ełckie drugi rok z rządu będzie gościło najlepszych skuterzystów świata. W 2020 roku na tych zawodach reprezentanci Polski wywalczyli trzy medale. Po złoto sięgnęła Amanda Karasek, a po brąz Anna Jachimek i Robert Augustynowicz. W tegorocznych zawodach może wystartować nawet kilkunastu Polaków, a wśród nich lider światowego rankingu, ełczanin Andrzej Wiśniewski, a także dobrze znani z międzynarodowych występów Marcin Senda, Konrad Wrobel, czy Mateusz Królik.
Data i miejsce DO ZAPAMIĘTANIA: 2-4 lipca 2021 r., Ełk – ME Skuterów Wodnych
———————————-
Połowa lipca zarezerwowana jest dla Augustowa. W dniach 16-18.07 na jeziorze Necko odbędą się Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych. Dla mniej wtajemniczonych wyjaśniamy, że to zawody w sporcie motorowodnym, które można porównać do samochodowego wyścigu „24h Le Mans”. W skład zespołów wchodzą kierowcy, mechanicy, team manager, radioman oraz pomocnicy np. odpowiedzialni za tankowanie łodzi. Zawodnicy ścigają się w dwóch klasach na zaawansowanych technologicznie łodziach typu katamaran, wyposażonych w kokpit bezpieczeństwa. Każdy wyścig trwa aż 6 godzin!
Data i miejsce DO ZAPAMIĘTANIA: 16-18 lipca 2021r., Augustów – MŚ Łodzi Wytrzymałościowych „Necko Endurance”
———————————-
W drugi weekend sierpnia w wielkopolskiej Trzciance będzie się toczyła walka o medale mistrzostw Europy w klasie GT-30, a oprócz czempionatu odbędzie się tam 2. eliminacja mistrzostw Polski. Warto dodać, że GT-30 to jedna z najpopularniejszych klas w Europie i w Polsce. To oznacza, że w Trzciance możemy się spodziewać rekordowej frekwencji motorowodniaków. Co ciekawe, ta klasa jest bardzo popularna także wśród kobiet, które w zawodach rywalizują z mężczyznami. Wiedzą to polscy motorowodniacy, którzy na krajowych akwenach mierzą się z Marią Lech, Agatą Sołtan, Małgorzatą Mirzejowską, czy Gabrielą Lempert.
Data i miejsce DO ZAPAMIĘTANIA: 6-8 sierpnia 2021r., Trzcianka – ME w klasie GT-30
———————————-
Na zakończenie sezonu motorowodnego odbędą się mistrzostwa Europy w klasie OSY400 i Formule 125 w Rogoźnie. Tu możemy się spodziewać kolejnych polskich medali, bo w obu klasach startują doświadczeni reprezentanci Polski. W F125 możemy liczyć między innymi na Mistrza Świata z 2019 roku Sebastiana Kęcińskiego, czy najbardziej utytułowanego polskiego motorowodniaka w historii Henryka Synorackiego, który ma już na koncie blisko 40 medali MŚ i ME. Na polskiej ziemi o medal będzie chciał też zawalczyć Michał Kausa. W klasie OSY400 o polskie podium postarają się między innymi Wicemistrz Świata Grzegorz Stępniak i Wicemistrz Europy Cezary Strumnik.
Data i miejsce DO ZAPAMIĘTANIA: 25-26 września 2021 r., Rogoźno  – ME w kasie OSY400 i Formule 125
———————————-
Na koniec informacja o jeszcze jednej imprezie mistrzowskiej przyznanej w 2021 roku Polskiemu Związkowi Motorowodnemu i Narciarstwa Wodnego. Od 10 do 12 września, w ośrodku Wake Zone Stawiki w Sosnowcu, odbędą się Mistrzostwa Świata w kategorii Open w narciarstwie wodnym za wyciągiem w konkurencjach skoki, slalom i jazda figurowa. Tu też mamy duże szanse medalowe. Indywidualnie na pewno na skoczni powalczą Kamil Borysewicz czy Konrad Zawadzki. O medal postara się też polska drużyna, zaliczana do ścisłej światowej czołówki. 
Data i miejsce Do ZAPAMIĘTANIA: 10-12 września 2021r., Sosnowiec  – MŚ w narciarstwie wodnym w kategorii Open

———————–

Biuro Prasowe
Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole