PODSUMOWANIE PUCHARU ARUM AZS W WARCE – JAZDA FIGUROWA

2 min read

W minioną sobotę 15 maja w Warce rozegrane zostały kolejne zawody jazdy figurowej, tym razem w konkurencjach zarówno jazdy figurowej na rolkach, jak i na wrotkach.

W Pucharze Arum AZS wzięło udział łącznie 85 zawodników (72 rolkarzy oraz 13 wrotkarzy) i były to największe dotychczas rozegrane zawody ogólnopolskie (więcej zawodników przyjechało jedynie do Brwinowa w grudniu 2019 roku, kiedy to w zawodach interclub oprócz polskich zawodników, wystartowali również zawodnicy z klubu ukraińskiego).

W całodniowych zawodach w Warce wzięli udział zawodnicy z aż 9 klubów: KJF Spin on Rolls, UKS “Szóstka” Elbląg, MKS Rewia Warszawa, UKSŁF “Mors” Dębica, KS Axel Wrocław, KS Arum Dance, AZS Warszawa, AS Akfon Lublin, KS Ice’n’roll oraz zawodnicy niestowarzyszeni.

Zawody w Warce były drugimi krajowymi i ostatnimi zawodami kwalifikującymi do Mistrzostw Polski w jeździe figurowej na rolkach, które zostaną rozegrane już niebawem, 4-5 czerwca 2021 w Rumi. Łącznie, do udziału w Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski Młodzików oraz Mistrzostwach Polski Drugiej Dywizji, zakwalifikowało się 38 zawodniczek i zawodników.

Komunikat Mistrzostw Polski, Regulamin ich organizacji oraz Komunikat III Pucharu Rumi w jeździe figurowej na rolkach, który zostanie rozegrany w kategoriach nieklasyfikowanych w MP również 4 i 5 czerwca, zamieszczone zostały na stronie pzsw.org/dyscypliny/jazda-figurowa/ w sekcji Regulaminy.

Zawodom, pomimo obowiązującego ścisłego reżimu sanitarnego, towarzyszyła świetna atmosfera, a kluby KS Arum Dance i AZS Warszawa debiutujące w organizacji tego typu imprezy, stanęły na wysokości zadania. Dziękujemy Organizatorkom i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów w Warce!

(źródło: pzsw.org)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole