XVIII Grudziądzkie Zawody Balonowe za nami!

1 min read

W dniu 15 maja br. zakończyły się XVIII Grudziądzkie Zawody Balonowe. Podczas trzydniowej rywalizacji zawodnicy wykonali 11 konkurencji.

Grudziądzkie Zawody Balonowe po raz osiemnasty zagościły na niebie nad miastem i okolicach. Mimo przeciwności wynikających z pandemii i utrudnieniami pogodowymi z sukcesem udało się rozegrać 11 konkurencji.

Pierwszego dnia starty rozpoczęły się z okolic Lisich Kątów, Owczarek i Wielkich Lnisk. Każdy pilot decydował, skąd rozpocznie swój lot.

Z kolei rankiem, 14 maja balony wzniosły się w powietrze z okolic Dusocina. W piątkowej konkurencji zawodnicy mieli za zadanie dotrzeć do Lotniska Aeroklubu w Lisich Kątach.

Ostatniego dnia zawodów piloci wystartowali z okolic Jeziora Tarpno. I tego dnia także każdy pilot określał miejsce swojego startu.

Rywalizacja była zacięta do samego końca. Ostatecznie zwyciężył Tomasz Filus (Klub Sportów Balonowych Wrocław), wygrywając sześć konkurencji i zdobywając 9871 punktów. Na drugim miejscu na podium z wynikiem 9459 punktów zawody ukończył Mirosław Kowalski (Aeroklub Leszczyński). Trzecia lokata należy do Jakuba Dziedziaka (Mościcki Klub Balonowy), który zdobył 7919 punktów.

(źródło i zdjęcie: Aeroklub Polski)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole