Natalia Sadowska Wicemistrzynią Świata w warcabach 100-polowych! Tytuł mistrzowski obroniła Tamara Tansykkuzhina.

2 min read

Po jedenastodniowej warcabowej batalii poznaliśmy wyniki Meczu o Mistrzostwo Świata Kobiet w warcabach 100-polowych. Panie w całym turnieju rozegrały między sobą 9 partii klasycznych, 9 partii szybkich (w tym 2 w barażach) i 9 partii błyskawicznych (w tym 4 w barażach) – ostatecznie po wygranej w czwartej partii błyskawicznej w barażach tytuł obroniła rosyjska arcymistrzyni Tamara Tansykkuzhina.

Można zaryzykować stwierdzenie, że to był najpiękniejszy Mecz o Mistrzostwo Świata Kobiet w historii warcabów – pod każdym względem!

Rywalizacja w Meczu przebiegała bardzo dynamicznie, różnice punktowe były tak niewielkie, że ostatecznie o tytule zadecydowały baraże. Polka mimo prowadzenia przez cały Mecz niestety nie zdołała „dowieźć” do końca swojej przewagi i po emocjonujących 6 partiach dogrywki musiała uznać wyższość przeciwniczki. To był długi, trudny i bardzo męczący turniej, czego Panie na pewno odczuły skutki – ostatnia partia baraży zakończyła się o 22:10.

To wydarzenie na pewno do końca życia zapamiętają zawodniczki, ale liczymy na to, że również na długie lata zostanie w pamięci kibiców, tych w Polsce i na całym świecie – tych, którzy byli z Tamarą i Natalią codziennie w ciągu tych łącznie 27! partii, wspierając Panie w czasie relacji na żywo czy w social mediach.

To ogromne przedsięwzięcie odbiło się szerokim echem i to nie tylko za sprawą „flagowego incydentu” ale przede wszystkim za sprawą emocjonującej sportowej rywalizacji, toczonej w pięknym i starannie przygotowanym otoczeniu i profesjonalnie transmitowanej na cały świat – liczba kibiców bliska tej na średniej wielkości stadionie!

Dziękujemy Paniom za ogromne zaangażowanie i dostarczenie tak pięknych emocji!

Dziękujemy sponsorom, bez których organizacja takich wydarzeń sportowych nie byłaby możliwa!

(źródło i zdjęcie: warcaby.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole