TRZY SREBRNE MEDALE NA ZAKOŃCZENIE MISTRZOSTW ŚWIATA NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM

1 min read

W sobotę zakończyły się mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim, które – z powodu pandemii – odbyły się wirtualnie. Ostatniego dnia Polacy wywalczyli trzy srebrne medale. W sumie biało-czerwoni zdobyli sześć krążków.

Bartosz Zabłocki w otwartej kategorii mężczyzn uzyskał czas 05:50.0, co dało mu drugie miejsce. Wyprzedził go tylko Belg Ward Lemmelijn (05:42.2). Ostatnie miejsce na podium zajął Mołdawianin Chirill Visit Chi-Sestakov (05:53.9).

Bardzo dobrze spisali się nasi paraolimpijczycy w kategorii PR2. Michał Gadowski i Jolanta Majka także zdobyli srebrne medale. Gadowski uzyskał czas 07:22.7 i ustąpił Włochowi Gianowi Filippo Mirabile (07:02.5). Trzecie miejsce dla Niemca Leopolda Reimanna (07:48.4). Z kolei Majka odnotowała czas 08:33.5. Wyprzedziła ją Australijka Kathryn Ross (07:59.3), a trzecia była Łotyszka Zanna Cveckovska (08:51.1).

W sobotę zaprezentowali się także: Julia Stępień (szóste miejsce w kategorii kobiet do lat 23 na 500 m), Przemysław Wilk (jedenaste miejsce w kategorii mężczyzn wagi lekkiej na 500 m) oraz Paulina Markowska (dwunaste miejsce w kategorii kobiet wagi lekkiej na 500 m).

W sumie biało-czerwoni kończą mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim z sześcioma medalami – trzema złotymi i trzema srebrnymi. We wtorek złoto wywalczyła Klaudia Pankratiew w wadze lekkiej kobiet, a w środę w swoich konkurencjach zwyciężyli Aleksander Chajda (LM U23 – 500m) oraz Dariusz Stefanowski (LM55).

(źródło i zdjęcie: PZTW)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole