Polskie medale ME skuterów wodnych!!!

2 min read

W Ełku zakończyły się mistrzostwa Europy skuterów wodnych. Mamy ogromne powody do radości, bo reprezentanci Polski wywalczyli trzy medale. Mistrzynią Europy w klasie Runabout GP4 Ladies została Amand Karasek, a na trzecim stopniu podium w tej samej klasie stanęła Anna Jachimek. W klasie Runabout GP1 Veterans po brąz sięgnął Robert Augustynowicz.

Zawody w Ełku były drugą i zarazem ostatnią rundą mistrzostw Europy skuterów Wodnych w 2020 roku (pierwsza runda odbyła się w Levelek na Węgrzech w dniach 28-30 sierpnia). W imprezie, którą organizował Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego z miejscowym klubem Black Shadows Power Team Ełk, wystartowało ponad stu zawodników, a rywalizacja toczyła się w kilku klasach – skuterów stojących i siedzących.

Najwięcej powodów do radości przysporzyły nam polskie zawodniczki w klasie Runabout GP4 Ladies. Mistrzynią Europy został Amanda Karasek (ATVJET Racing Team Rybnik), a brązowy medal wywalczyła Anna Jachimek (Prima Jet Łódź). Tym samym reprezentantki Polski zamieniły się miejscami osiąganymi na imprezie tej rangi przed rokiem – wtedy na najwyższym stopniu podium stanęła Jachimek, a trzecia była Karasek. 

Brązowy medal w klasie Runabout GP1 Veterans wywalczył Robert Augustynowicz (ATVJET Racing Team Rybnik). Co ciekawe, Polaka spotkała niedawno przykra historia. Po pierwszej rundzie mistrzostw Europy, która odbyła się w ostatni weekend wakacji na Węgrzech, ukradziono mu skuter… Na wypożyczonej maszynie nasz zawodnik sięgnął po medal mistrzostw Europy.

W Ełku kibice liczyli też na sukces miejscowego zawodnika, najbardziej utytułowanego polskiego skuterzysty, Andrzeja Wiśniewskiego (Black Shadows Power Team Ełk) . Popularny „Amper” był liderem mistrzostw Europy po zawodach na Węgrzech. Niestety, tym razem zawiódł sprzęt… Z powodu awarii skutera Wiśniewski nie ukończył dwóch pierwszych wyścigów i to definitywnie przekreśliło jego szanse na medal. Na pocieszeni Polak wygrał ostatni bieg w klasie Runabout GP1 i tegoroczne mistrzostwa Starego Kontynentu zakończył  na czwartym miejscu.

Pełne wyniki zawodów będą dostępne na www.motorowodniacy.org

Źródło: PZMWiNW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole