Rekomendacja odwoływania wszystkich imprez sportowych w Polsce

1 min read

„Rekomendujemy odwoływanie wszystkich imprez sportowych, nie tylko masowych, ale i tych o mniejszym zasięgu, gdyż zdrowie zawodników jest najważniejsze” – poinformowała po spotkaniu z prezesami polskich związków sportowych minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Dziś w siedzibie Ministerstwa Sportu odbyło się nadzwyczajne spotkanie przedstawicieli Rządu, Ministerstwa Sportu i związków sportowych. Zebranie dotyczyło zagrożenia wywołanego przez rozprzestrzeniający się w kraju i zagranicą wirus SARS-CoV-2 Koronawirus.

Oficjalna rekomendacja Rządu i Ministerstwa Sportu mówi o odwołaniu lub przełożeniu na późniejszy termin imprez sportowych, zgrupowań reprezentacji i wyjazdów zagranicznych do końca marca.

Wcześniej, odwołane zostały wszystkie imprezy masowe w Polsce. Nie tylko te sportowe. 

„W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych”- poinformował premier Mateusz Morawiecki.

More Stories

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole