Dragon Janów najlepszy

2 min read

Klub Sportowy Dragon Janów zwyciężył w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski w Taekwon-do w Nowej Rudzie-Słupiec. „Smoki” w rywalizacji seniorów i juniorów zdobyły aż 31 medali – 13 złotych, 4 srebrne i 14 brązowych.

Podopieczni Jacka Wąchały, Marcina Szecówki i Zdzisława Synoradzkiego trenują na co dzień w Janowie, Olsztynie, Koniecpolu, Częstochowie, Bielsku-Białej i Mstowie.

W zawodach pucharowych, będącym ważnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy Seniorów i Juniorów, które za 2 miesiące odbędą się w Bratysławie, KS Dragon wyprzedził Miejski Klub Sportowy Lewart AGS Lubartów (13 medali, w tym 5 złotych) oraz Miński Klub Sportowy Taekwon-do Mińsk Mazowiecki (18 krążków, w tym 4 złote).

Trenerami klubów z Lubartowa i Mińska Maz. są szkoleniowcy polskiej reprezentacji kobiet, odpowiednio Jarosław Suska (MKS Lewart AGS) i Jacek Łuniewski (MKS Taekwon-do).

Tuż za podium, na 4 pozycji Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do z dorobkiem 18 medali, w tym 4 złotych. Wrocławianie wywalczyli 5 srebrnych krążków, zaś będący wyżej w klasyfikacji mińszczanie – 6.

Po 3 razy na najwyższym stopniu podium stanęli sportowcy z Klubu Taekwon-do Tradycyjnego w Łodzi oraz Ludowego Klubu Sportowego Sparta Głubczyce.

W dwóch konkurencjach triumfowali reprezentanci Gdańskiego Klubu Taekwon-do, Taewo Klub Wschodnich Sportów Walki w Warszawie, Legnickiego Klubu Taekwon-do Legnica i Krakowskiej Akademii Taekwon-do Kraków.

Po jednym zwycięstwie odnieśli zawodnicy i zawodniczki ze Sportowej Akademii Taekwon-do Jawor, Młodzieżowego Klubu Sportowego Taekwon-do Bystrzyca Kłodzka, Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do Radzyń Podlaski, Ludowego Klubu Sportowego Lotos Jabłonna, Ludowego Klubu Sportowego Respekt Częstochowa, Podlaskiego Klubu Taekwon-do So-San Białystok, Centrum Taekwon-do Łódź, Lubelskiego Sportowego Klubu Taekwon-do, Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Pionier Panki, Częstochowskiej Akademii Taekwon-do Częstochowa i Młodzieżowego Klubu Sportów Walki „KAN” Pułtusk. W sumie medale zdobyli taekwondziści z 37 klubów.

Po 3 złote medale zdobyły Karolina Dziura i Alicja Slian (obie KS Dragon). Karolina została najlepszą zawodniczką wśród seniorek, zaś Alicja Slian wygrała rywalizację w juniorkach. Jej brat Mateusz Slian sięgnął po 2 złote krążki, podobnie jak Maksymilian Sonik z KAT Kraków. Trzy razy wyciężał Adrian Chojnacki z KTT w Łodzi.

Organizatorem Pucharu Polski był Klub Taekwon-do ITF Nowa Ruda, a współorganizatorem Polski Związek Taekwon-Do. Wsparcia udzieliły Urząd Miasta Nowa Ruda i Starostwo Powiatowe w Kłodzku. Patronat honorowy nad zawodami objął Burmistrz Miasta Nowa Ruda Tomasz Kiliński.

Za niecały miesiąc, tj. w dniach 27-29 marca w Pruszczu Gdańskim odbędą się zawody Grand Prix i po nich ogłoszona zostanie kadra narodowa na Mistrzostwa Europy. Kontynentalny turniej mistrzowski seniorek i juniorek rozegrany zostanie od 30 kwietnia do 3 maja w stolicy Słowacji – Bratysławie.

(źródło i zdjęcie: PZTKD)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole