Medale Polaków w Rzymie

2 min read

Reprezentanci Combat Sports Academy (CSA Team) zdobyli 13 medali, w tym 3 złote w zawodach Ni-kko Roma Open, które odbyły się we włoskiej stolicy. W turnieju bardzo dobrze spisali się m.in. Włosi, Polacy, Niemcy, Cypryjczycy, Norwegowie i Izraelczycy.

– W poprzedni weekend nasi zawodnicy i zawodniczki 16-krotnie stawali na podium w Latvian Taekwon-do Cup kadetów, juniorów i młodzieży w Rydze. Tym razem wybraliśmy się na zawody w Rzymie, gdzie również osiagnęliśmy bardzo dobre wyniki – mówi trener Tomasz Leszkowicz.

Jak poinformował szkoleniowiec Combat Sports Academy, złote medale w stolicy Italii wywalczyli Krzysztof Boguszewski w układach formalnych, Julia Sićko w tej samej konkurencji i Antonina Bułkowska w walkach do 45 kg.

– W hali Palatorrino Julia Sićko zdobyła też srebrny medal w walkach w kategorii +50 kg, Gabriela Kołpak srebro w walkach +145 cm i Karina Fiedorowicz dwa krążki w tym kolorze – w układach i walkach do 50 kg. Również drugi był Paweł Majewski w walkach +60 kg. Do złota w układach Krzysztof Boguszewski dołożył brąz w walkach +75 kg. Artur Kozioł był drugi w walkach +145 cm i trzeci w układach, a Malwina Borodziuk plasowała się na trzecich lokatach w układach i walkach +145 cm – powiedział Tomasz Leszkowicz.

Start CSA Team we Włoszech był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. – W stolicy Włoch promowaliśmy z powodzeniem województwo podlaskie – dodał trener.
– Na co dzień klub Combat Sports Academy prowadzi swoje sekcje w czterech podlaskich miejscowościach. Są to: Dąbrowa Białostocka, Sokółka, Lipsk i Augustów. Jeśli chodzi o medalistów Ni-kko Roma Open zabrakło tylko taekwondzistów z sekcji augustowskiej – przyznał szkoleniowiec.

Oprócz Tomasza Leszkowicza, zajęcia prowadzą Paweł Leszkowicz, Maciej Protasiewicz i Katarzyna Gdula.

– Postawa młodych zawodników CSA we włoskim turnieju była nad wyraz dobra. Poza kilkoma słabszymi występami, zarówno w układach, jak i w walkach nasi zawodnicy na bieżąco poprawiali swoje błędy i wyciągali konstruktywne wnioski. Mam nadzieję, że m.in. doświadczenie z tych zawodów zaowocuje w przeciągu dwóch lat dobrymi wynikami w imprezach rangi Mistrzostw Polski – mówi Tomasz Leszkowicz.

Oprócz wymienionych medalistów, wystąpili także Julia Rychtarczyk i Jan Rychtarczyk.

W Rzymie rywalizowali sportowcy np. z Argentyny, Japonii, Ukrainy, Finlandii, Kazachstanu i wielu innych krajów.

W ubiegłym roku drużyna Combat Sports Academy rywalizowała m.in. w Pucharze Europy w Soczi nad Morzem Czarnym, gdzie sięgnęła po 12 medali. Wtedy również wyjazd finansowo wsparł Urząd Marszałkowski w Białymstoku.

(źródło i zdjęcie: PZTKD)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole