Wioślarstwo: Mastersi w formie

1 min read

??????

18 stycznia w Żninie odbyły się III Długodystansowe Mistrzostwa Masters w Wioślarstwie Halowym. Organizatorem regat było Pałuckie Towarzystwo Wioślarskie w Żninie przy wsparciu Pałuckiej Wypożyczalni Kajaków oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Żninie.

W zawodach wzięło udział 33 wioślarzy, którzy ścigali się w 16 kategoriach wiekowych. Dystanse, na których rozgrywano wyścigi wynosiły 3000 metrów dla pań i 5000 metrów dla panów. W trakcie zmagań ustanowiono wiele rekordów życiowych, a wyścigi dostarczały dużych emocji, szczególnie rywalizacja pań, mimo że każda ze startujących wiosłowała w innej kategorii wiekowej. Tradycyjnie już bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się wyścig panów w najstarszych kategoriach wiekowych. Wielu kibiców z niedowierzaniem patrzyło na dynamikę, z jaką Mastersi 70+ pokonywali pięciokilometrowy dystans.

Podczas regat w Żninie regułą stało się nie tylko rozgrywanie rywalizacji w kategoriach wiekowych, ale także to, że każdy uczestnik po ukończeniu swojego biegu otrzymuje pamiątkowy medal. Natomiast miejsca w poszczególnych kategoriach nagradzane są dyplomami.

Oprócz wymiaru sportowego zawody były okazją do promocji wioślarstwa w regionie, gdzie znajduje się ponad 50 jezior oraz integracji wioślarskich Mastersów i sympatyków tej pięknej dyscypliny sportu.

Komplet wyników: http://www.pztw.pl/aktualnosci/wiadomosci/1125-iii-dlugodystansowe-mistrzostwa-masters-w-wioslarstwie-halowym-w-zninie-wyniki

(źródło: pztw.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole