Finał Mistrzostw Świata dronów

2 min read

Od 11 do 14 grudnia w chińskim Xiangshan Ningbo rozgrywane będą finałowe zawody mistrzostw świata Drone Racing FAI 2019.

W mistrzostwach wystartuje 108 pilotów dronów z 27 krajów – w tym 23 juniorów i 13 kobiet.  

Z niecierpliwością czekamy na ponad 100 najlepszych na świecie pilotów dronów, którzy przybędą do Xiangshan Ningbo w Chinach na tegoroczny wielki finał Mistrzostw Świata Wyścigów Dronów w grudniu. Wygląda na to, że będą to świetne zawody – powiedział Robert Henderson, Prezydent Międzynarofowej Federacji Lotniczej (FAI). – Wyścigi dronów to szybko rozwijająca się dyscyplina, a FAI angażuje się w ten ekscytujący sport – dodał.

Zbudowany specjalnie na te zawody tor o długości 630 m i szerokości 4 m zostanie podzielony na trzy sekcje. Pierwsza strefa będzie wyznaczona przy podłożu jako linia bazowa, druga na 3,5 m wysokości, a trzecia sekcja na 6 metrach. Drony będą musiały pokonać 14 różnych rodzajów przeszkód i 25 flag, w tym mosty i tunele.

W serii wyścigów zawodnicy będą ścigać się swoimi dronami na torze z prędkością do 180 km/h.

Plan zawodów:

11 grudnia: Loty treningowe

12 grudnia: Rundy kwalifikacyjne i ceremonia otwarcia

13 grudnia: Rundy eliminacyjne

14 grudnia: Rundy eliminacyjne, finał, ceremonie medalowe oraz ceremonia zamknięcia.

Medale FAI zostaną przyznane w czterech kategoriach: ogólnej, kobiet, juniorów i narodowej. Łączna pula nagród wynosi 125 tysięcy dolarów.

Xiangshan Ningbo to nadmorskie miasto na południowym wschodzie Chin, około 300 km od Szanghaju. Chiny są gospodarzem Mistrzostw Świata Drone Racing FAI trzeci rok z rzędu. Tegoroczny konkurs odbędzie się po bardzo udanych mistrzostwach w Shenzhen w 2018 roku. Wkrótce poznamy lokalizację finałowych zawodów w 2020 roku.

(Źródło i zdjęcie: aeroklub-polski.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole