3. miejsce Polek

1 min read

Reprezentacja Polski Kobiet w unihokeju zajęła 3. miejsce w Międzynarodowym Turnieju Sześciu Narodów w Nowym Targu. Lepsze od Polek okazały się tylko reprezentantki Słowacji i Łotwy. 

Pierwszego dnia turnieju, Polki nie zapamiętają dobrze. Reprezentacja Polski przegrała z Norwegią oraz Słowacją. Po trudnym piątku przyszła jednak znacznie lepsza forma i już w sobotę Biało-Czerwone wygrały z Danią 9-3 oraz z Łotwą 5-2. Ostatni, niedzielny mecz z Niemkami również również zakończył się zwycięstwem naszej ekipy, tym razem 7-1. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu Polki wyprzedziły w turnieju Danię, Norwegię oraz Niemcy i ostatecznie zajęły trzecie miejsce.

Grano systemem „każdy z każdym”, a losy zwycięstwa rozstrzygnęły się dopiero w ostatnim 15. meczu w meczu pomiędzy Słowacją a Łotwą. Samo spotkanie było zażarte i twarde, bez względu na kobiecy charakter zawodów. Ostatecznie remis dawał wygraną w turnieju naszym południowym sąsiadkom. Łotyszki zdobyły z kolei punkt premiowany awansem na drugie miejsce.  Pozostałe miejsca to skandynawskie kraje Dania i Norwegia, a na miejscu szóstym bez punktów uplasowała się ekipa Niemiec.

(info, foto: nowytarg24.tv i polskiunihokej.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole