Dwa rekordy świata podczas MŚ w narciarstwie wodnym w Sosnowcu!

2 min read

Dwa rekordy świata – oba w skokach na nartach wodnych – zostały ustanowione podczas Mistrzostw Świata za Wyciągiem w kategorii Open. Najlepszy od dzisiaj wynik wśród kobiet należy do Białorusinki Iryny Turets, a wśród mężczyzn do Słowaka Alexandra Vasko. Kolejny raz potwierdziło się, że sosnowiecki ośrodek sportów wodnych Wake Zone Stawiki to perfekcyjnie skonfigurowane i przygotowane miejsce do osiągania światowych rezultatów.

Już kilka dni temu na tym samym akwenie, podczas zawodów poprzedzających mistrzostwa świata, padały nieoficjalne rekordy globu, a zawodnicy przekraczali magiczną barierę 60 metrów. Na oficjalne rekordy czekaliśmy do sobotniego popołudnia (11 września 2021 roku).

Iryna Turets oddała skok na odległość 51,6 m, co jest lepszym wynikiem od poprzedniego rekordu o 80 centymetrów. Jak się okazało to był przedsmak wielkich emocji i niebywałych wręcz wyników, które osiągali mężczyźni. Aż dziesięciu zawodników, w tym dwóch Polaków (Erwin Zawadzki i Kamil Borysewicz), oddało skoki powyżej 60 metrów! Bohaterem konkursu został Słowak Alexander Vasko, który poszybował na odległość 70,3 m. To oznacza, że dotychczasowy rekord świata został pobity aż o 4 metry i 80 centymetrów.

Warto też dodać, że dziś odbywały się eliminacje w skokach, a finały MŚ są zaplanowane na niedzielę. Jeśli dopisze pogoda, możemy kolejny raz być świadkami historycznego konkursy skoków w Sosnowcu.
W dzisiejszych zawodach kapitalne wyniki uzyskiwali też reprezentanci Polski. Zuzanna Polkowska z klubu MOS Augustów ustanowiła na skoczni rekord Polski. Jej osiągnięcie to 44,3 m. Erwina Zawadzki z klubu MOS Augustów wyrównał rekord Polski, skacząc na odległość 64,90 m.

Dwóch polskich reprezentantów, podczas zawodów ustanowiło rekordy życiowe. Siedemnastoletni Mateusz Wycisk z Zefira Bytom skoczył 46,7 m, a jego klubowy kolega, dwudziestoletni Jakub Siedlarski zakończył zawody z wynikiem 52,1 m.

Materiały prasowe PZMWiNW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole