POLAK NAJLEPSZYM FRERRUNEREM NA ŚWIECIE! KRYSTIAN KOWALEWSKI ZWYCIĘŻA W REDBULL ART OF MOTION 2021

1 min read

10 lipca w porcie Mikrolimano w Pireusie, w Grecji odbyła się VIII edycja
nieoficjalnych Mistrzostw Świata we freerunningu.

Po raz pierwszy w historii zawody odbyły się na WODZIE! Na dwóch tradycyjnych, śródziemnomorskich żaglowcach, które wcześniej zostały przekształcone w niesamowity tor przeszkód i ustawione obok siebie
Pierwsze miejsce zdobył Krystian Kowalewski – uśmiechnięty chłopak z Piotrowic koło Nidzicy. Drugie miejsce zajął Brytyjczyk Edward Scott, a trzecie Rosjanin Evgeny Aroyan.

Krystian jest w czołówce światowych freerunnerów, a jego nazwisko jest teraz na ustach wszystkich zajawionych tym widowiskowym sportem.
Zwycięstwo Polaka jest jeszcze bardziej niesamowite, jeśli zdamy sobie sprawę, że pokazał on ewolucje, które na świecie jest w stanie wykonać jedynie parę osób! Oprócz pierwszego miejsca Krystian zgarnął wyróżnienie za Best Trick, czyli najlepszą/najtrudniejszą ewolucję wykonaną podczas zawodów.

22-letni Krystian Kowalewski trenuje parkour i freerunning o 9 lat. Skakał na barierkach i drążkach w Nidzicy, żwirowniach i na przeszkodach zrobionych z palet na swoim ogródku. Ciężką pracą doszedł do światowej czołówki, wygrał wiele międzynarodowych imprez i jest sponsorowany przez giganta sportów ekstremalnych, firmę RedBull, a taki zaszczyt spotyka tylko nielicznych – Mówi Tomasz Dąbrowski, Prezes Polskiej Federacji Parkour i Freerun.

(źródło i zdjęcie: federacjaparkour.pl / Red Bull)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole