Karatecy zawojowali Kraków w VI Ogólnopolskim Pucharze Krakowa

2 min read

W sobotę 29 maja 2021 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy w Krakowie odbył się VI Ogólnopolski Puchar Krakowa w Karate Tradycyjnym.

Zawody od lat cieszą się ogromną popularnością wśród zawodników, stąd i w tym roku do Krakowa przybyła rzesza karateków z całej Polski. Były to pierwsze większe zawody po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, dlatego startujący tym bardziej cieszyli się ze zdobytych pucharów i możliwości zmierzenia się z rywalami z całej Polski, a rodzice w końcu mogli oglądać swoje pociechy z trybun, gdyż wcześniej reżim sanitarny na to nie pozwalał.

„VI Ogólnopolski Puchar Krakowa w Karate Tradycyjnym był ostatnim dużym sprawdzianem przed najważniejszymi imprezami w sezonie – XXXI Mistrzostwami Polski w Karate Tradycyjnym i XXI Ogólnopolskim Pucharem Dzieci w Karate Tradycyjnym, które w tym roku odbędą się na warszawskim Torwarze w dniach 12-13 czerwca – powiedział Rafał Wajda, organizator zawodów – Mam nadzieję, że starty w Krakowie przyczynią się do jak najlepszego przygotowania zawodników do wymienionych imprez”.

W VI Ogólnopolskim Pucharze Krakowa wystartowało prawie 800 zawodników z 44 klubów z całego kraju, a wśród nich nie zabrakło medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata oraz sędziów klasy międzynarodowej na czele z senseiem Józefem Rączką (6 dan) z Zakopanego oraz wiceprezesem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego senseiem Andrzejem Olechem (6 dan) z Kluczborka.

Poziom zawodów był bardzo wysoki, niektóre grupy liczyły po kilkadziesiąt osób. Organizator Krakowski Klub Karate Tradycyjnego na czele z prezesem Rafałem Wajdą stanął na wysokości zadania. Organizacja na najwyższym poziomie, piękne i liczne nagrody dla medalistów, wśród których wyróżniono tych najlepszych: Aleksandrę Błach z Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego oraz Eryka Szymańskiego z Klubu Karate 44 Łódź i Jana Sadowskiego z Towarzystwa Sportowego „Sokół” Aleksandrów Łódzki.

Puchar odbywał się pod patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Tomasza Urynowicza i Telewizji Polskiej TVP3.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć (fot. Bartosz Siedlik): galeria, a także do zapoznania się z wynikami.

(źródło: www.karate.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole