Bilard: Puchar i Mistrzostwa Polski Seniorów 2021

1 min read

W miniony weekend zakończyliśmy kolejny zlot Starszaków.

Sobotnie zmagania to Puchar Polski 9-bil w którym świetnie zaprezentowali się nasi kadrowicze. W finale Tomasz Bąk pokonał 6:4 Tomasza Malinowskiego. Podium uzupełnili Dominik Zając i Maciej Trudnowski. W kategorii 55+ swoje puchary za III miejsca odebrali niezniszczalny Andrzej Nowak i Grzegorz Szymela. Finał trafił w ręce dobrze dysponowanego tego dnia Ryśka Szerechana pokonując Remigiusza Rynkowskiego 6:3.

Po ciężkiej zakończonej o 2 nad ranem sobocie, rozpoczęliśmy Mistrzostwa Polski w odmianę 10-bil. Stabilną w wymiarze 2 dni formą wykazał się Tomasz Bąk zajmując medalowe III miejsce. Brązowe podium podzielił z Dawidem Jędrzejczakiem. Ze złotego medalu cieszył się Przemysław Śpiewak pokonując w finale Romka Wasilewskiego 5:2.

W grupie starszej zwycięsko z rywalizacji wyszedł Wiesław Kołodziejski pokonując w ostatnim pojedynku Romka Jakubiaka. Brązowy medal ponownie w rękach Andrzeja Nowaka, do którego dołączył, zaliczając swój życiowy wynik Jarek Siębor.

Na podkreślenie zasługuje ciągle podnoszący się poziom gry, czego gratuluję wszystkim zawodnikom. Szczególne gratulacje dla Izy Łąckiej, której „gązka” uciekła w ostatniej sekundzie.

Już dziś zapraszam na kolejne zawody 29-30-maja. Zagramy 8-bil i MP 9-bil. Informuję że zmianie ulegną terminy w lipcu o czym wkrótce na stronie.
Ze sportowym pozdrowieniem
Krzysztof Gardjas

(źródło: bilard-sport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole