Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR w Kielcach – podsumowanie

1 min read

Drugi w tym roku turniej cyklu Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR rozegrano w Kielcach zachowując szczególną troskę o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników. Dla grających wielogodzinne przebywanie w maseczkach nie było komfortowe, ale poziom sportowy turnieju na tym nie ucierpiał. Zwycięzcą został Wojciech Szewczyk (Bilardo.pl-Dekada Sosnowiec). W finale pokonał Bartosza Rozwadowskiego 6:4. Brązowe medale wywalczyli: Szymon Kural (TCF HUB Kraków) i Wojciech Sroczyński (Klub Sportowy Magnum Warszawa).

Turniej Grand Prix Polski POL TOUR jest główną rywalizacją Polskiego Związku Bilardowego. Łącznie w Kielcach rywalizowało 107 zawodników reprezentujących 32 ośrodki. Wśród nich dwóch z obywatelstwem Białorusi.

Głównym sponsorem imprezy była Brześć-Sipa Spółka Jawna. Wsparcia udzielił Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Gospodarzami byli: Mak Marketing, Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe i East European Billiard Council. Relacje na żywo przekazywała TVSports.pl.

– GPP Pol Tour Kielce w 9-bil
– Ranking Polski – sezon 2021

(źródło: TVsports.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole