KS Rysy z Superpucharem Polski !!

2 min read

Prezes Polskiej Federacji Sepak Takraw Paweł Podczerwiński: Ostatnim akcentem rozgrywek na hali jest Superpuchar Polski w sezonie 2019/2020 pierwszy w historii Superpuchar w kategorii kobiet zdobyła drużyna KS Rysy Bukowina Tatrzańska.

Przypominam żeby zagrać o trofeum (Superpuchar Polski), trzeba spełnić następujące dwa warunki, które są konieczne by móc rozegrać ostatni w sezonie mecz na hali:                                                                                                                                           
1.Zdobyć Mistrzostwo Polski, czyli wygrać Superligę Polską, więc pierwsza drużyna KS Starówka Nowy Sącz to dokonała w sezonie rozgrywkowym 2020/2021.    

                                                 
2.Zdobyć Puchar Polski, ale Puchar Polski zdobyła drużyna KS Starówka Nowy Sącz, więc sama z sobą grać nie może. Ale regulamin Superpucharu przewidział że takie zdarzenie może mieć miejsce, dlatego drużyna która dotarła do finału Pucharu Polski (KS Rysy Bukowina Tatrzańska), ma prawo startu w meczu o Superpuchar Polski. KS Rysy przegrały w tym sezonie praktycznie wszystko (Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, Mistrzostwo Polski na śniegu) więc na otarcie łez po słabej postawie w sezonie rozgrywkowym 2020/2021, dostały szanse i ją wykorzystały. Drugi raz w historii gier o Superpuchar KS Rysy Bukowina Tatrzańska triumfują w tych rozgrywkach. Rysom wystarczyły trzy sety a przewaga w wygranych setach nie podlegała dyskusji która drużyna w tym dniu była lepsza.
KS RYSY Bukowina Tatrzańska – KS Starówka Nowy Sącz 3:0 (21:18), (21:15), (21:11)
KS Rysy: Aleksandra Kukuczka, Emilia Kukuczka, Aleksandra Misiura, trenerzy: Kazimierz Kukuczka, Paweł Poczerwński.

(źródło i zdjęcie: Polska Federacja Sepak Takraw)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole