Polska Liga Bilardowa 2021

3 min read

Powoli jak żółw ociężale ruszyła maszyna po szynach ospale…

Jak w wierszu Juliana Tuwima „Lokomotywa” rusza w tym sezonie Polska Liga Bilardowa. Na przekór okolicznościom, powoli ale zgodnie z planem rozpoczynamy sezon bilardowy. „Wagony do niej podoczepiali, wielkie i ciężkie, z żelaza, stali”, czyli druga liga z większą ilością zespołów.

W sobotę jako pierwsi do stołów bilardowych podeszli drugoligowcy. W pierwszej grupie brać bilardowa „szarpnęła wagony i ciągnie z mozołem, i kręci się, kręci się koło za kołem”. Mowa głównie o trzech zwycięzcach meczów, którzy bez straty punktu zameldowali się na podium tabeli. Dwie ekipy Green Club Gdańsk i Arkadia II Tczew. Druga grupa „biegu przyspiesza i gna coraz prędzej, i dudni i stuka, łomoce i pędzi” i tak jak w pierwszej trzech liderów wysunęło się na czoło stawki. Montownia Rozrywki Warszawa bez straty punktu oraz Seven Kętrzyn i Metal Fach LP II Sokółka z jedną partią przegraną.

„A w trzecim siedzą same grubasy, siedzą i jedzą tłuste kiełbasy”. Najwięcej posilili się punktami zawodnicy Akademii Bilardowej II Rokietnica. Bydgoszcz zaś z Poznaniem remisowo.„A czwarty wagon pełen bananów” przeznaczony wyłącznie dla graczy z Łodzi. W tabeli Trytago przed dwiema drużynami Frame. „A w piątym stoi sześć fortepianów” na których najlepiej zagrali UKS Solid-Bud Kreadom Samochodówka Legnica i Akademia Bilardowa Wodzisław Śląski. Wrocław zanucił też zwycięską melodię Pakosławicom. „W szóstym armata, o! jaka wielka! Pod każdym kołem żelazna belka”. Największy huk padł w miejscowości Brzeszcze, gdzie pierwszy zespół Koryta Mięsne Bistro Bilard rozprawił się z drugim. Odgłosy zwycięskich salw słychać też było w Dębicy i Kielcach. „W siódmym dębowe stoły i szafy”, najlepiej opanowali bilardziści Transcare Trójkąt Rzeszów. Z ciężkimi meblami też nieźle poradziły sobie ekipy Olimp Masters eDom Lublin i Oskar Stalowa Wola. „A tych wagonów jest ze czterdzieści, sam nie wiem, co się w nich jeszcze mieści”…

W ostatnią niedzielę lutego ruszyła pierwsza liga „po torze, po torze, po torze, przez most, przez góry, przez tunel, przez pola, przez las”. Zacięta, silna i wyrównana „gładko tak, lekko tak toczy się w dal, jak gdyby to była piłeczka, nie stal”. Pierwszymi liderami należy ogłosić Zakręconą Bilę Poznań a podium uzupełniają Reslogistic Trójkąt Rzeszów i Bilardo.pl Dekada Sosnowiec.

Wszystkie grające zespoły zapunktowały a największa różnica w małych punktach to zaledwie dwanaście.

„I gnają, i pchają, i pociąg się toczy, bo para te tłoki wciąż tłoczy i tłoczy… „ do drugiej kolejki spotkań, która odbędzie się 13 i 14 marca br.

Trzymajcie się torów!
Arkadiusz Sząszor
Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej

(źródło: bilardsport.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole