MISTRZOSTWA ŚWIATA NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM: DWA ZŁOTE MEDALE POLAKÓW W ŚRODĘ

1 min read

Aleksander Chajda wygrał w środę wirtualne zawody na ergometrze wioślarskim w kategorii młodzieżowców (U23) na 500 metrów w wadze lekkiej podczas mistrzostw świata na ergometrze wioślarskim. Także złoty medal zdobył Dariusz Stefanowski w kategorii LM55. Gratulujemy!

Aleksander Chajda uzyskał czas 01:23.7 i wyprzedził Egipcjanina Adhama Mahgouba (01:24.3) oraz Słoweńca Jakę Malesicia (01:24.6). To nie pierwszy sukces Chajdy na ergometrze wioślarskim. W grudniu w tej samej konkurencji (LM U23 na 500 m) triumfował w British Rowing Indoor Championships.

Z kolei Stefanowski zdobył dwa medale podczas British Rowing Indoor Championships – złoto na 2000m i srebro na 500 metrów w wadze lekkiej i kategorii wiekowej 55. Teraz zdeklasował rywali w mistrzostwach świata na dystansie dwóch kilometrów – do „przepłynięcia” tego dystansu potrzebował 06:46.0. Drugi był Amerykanin Steve Tague (06:48.6), a trzeci Fin Pentti Soini (06:58.4).

W środę blisko medalu była także Adrianna Krystochowicz, która zajęła czwarte miejsce (01:42.4) w wadze lekkiej na 500 metrów do lat 23. Natomiast Maria Żukowska była dziewiąta (01:36.7) w kategorii U19 na 500m.

(źródło i zdjęcie: PZTW)