KLAUDIA PANKRATIEW ZE ZŁOTYM MEDALEM MISTRZOSTW ŚWIATA NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM

1 min read

W dniach 23-27 lutego odbywają się mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim. W tym roku, z powodu pandemii, rywalizacja toczy się wirtualnie. Pierwszego dnia złoty medal w wadze lekkiej kobiet zdobyła Klaudia Pankratiew z LOTTO-Bydgostii.

Pankratiew uzyskała czas 07:09.8 i była o 0,6s szybsza od drugiej Łotyszki Olgi Swirskiej. Brązowy medal wywalczyła Tunezyjka Krimi Khadija (07:12.0). Dla zawodniczki LOTTO-Bydgostii to kolejny sukces w mistrzostwach świata na ergometrze wioślarskim – w zeszłym roku również wywalczyła złoty medal, tylko że w wadze lekkiej kobiet do lat 23. Wówczas zawody odbyły się stacjonarnie – w Paryżu.

We wtorkowej rywalizacji wzięli udział także nasi parawioślarze. W kategorii PR1 MAN Jaroslaw Kailing był czwarty (08:30.8), a Arkadiusz Skrzypiński piąty (09:01.7). Obaj reprezentują barwy Startu Szczecin.

Mistrzostwa potrwają do soboty. Transmisje na stronie WorldRowing.com oraz na oficjalnym kanale World Rowing na YouTube.

AKTUALIZACJA! W środę Polacy zdobyli dwa kolejne złota mistrzostw świata na ergometrze wioślarskim – Aleksander Chajda (LM U23 – 500m) oraz Dariusz Stefanowski (LM55).

(źródło: worldrowing, pztw)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole