Pierwszy na świecie taki turniej

1 min read

Pierwszy na świecie turniej Sepak Takraw na śniegu  rozegrano w niedzielę w Białce Tatrzańskiej. Patronat nad nim sprawował Ambasador Królestwa Tajlandii w Polsce jego ekscelencja Chettaphan Makasaphanem, który dokonał otwarcia turnieju.

Jestem szczęśliwy, że sport z którego słynie mój kraj, dotarł do Polski i tak pięknie się rozwija.  Myślę, że to dopiero początek i Sepak Takraw czeka w Polsce wspaniała przyszłość – podkreślił ambasador.

To właśnie Tajlandia uznawana jest za ojczyznę Sepak Takraw. Corocznie organizuje się tam Mistrzostwa o Puchar Królewski. 

Jak na pionierów tej dyscypliny w naszym kraju, wpadliśmy na pomysł by zorganizować coś czego jeszcze na świecie nie było. Z hali przenieśliśmy się na śnieg.  A mogę zapewnić, że to jeszcze nie koniec i już niedługo szykujemy kolejną niespodziankę i to dużo większego kalibru – zaznaczył Paweł Podczerwiński, prezes Polskiego Związku Sepak Takraw, organizatora turnieju.

Rywalizowało 6 zespołów: 4 męskie i 2 żeńskie.

(źródło i zdjęcie: podhaleregion.pl, Polska Federacja Sepak Takraw)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole