Analiza XXX Mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim

2 min read

Jak co roku, dyrektor sportowy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich przygotował analizę mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

Trzydzieste – jubileuszowe Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim rozegrane zostały tym razem w bardzo ciężkim okresie pandemii COVID-19 w Poznaniu i było to już szóste miejsce ich rozgrywania po Wrocławiu, Brzegu Dolnym, Szczecinie, Jelczu-Laskowicach i Tarnobrzegu. Zdecydowanie taki powinien być kierunek w celu popularyzacji wioślarstwa i zaprezentowania najlepszych polskich wioślarek i wioślarzy. Niestety nie jest to możliwe ze zrozumiałych względów w rywalizacji na wodzie.

Tegoroczne mistrzostwa odbyły się dzięki determinacji grupy osób skupionych wokół Bydgoskiego Klubu Wioślarek, który w 2021 roku obchodzi Jubileusz 95-lecia. Odbyły się one w pełnym reżimie przestrzegania obostrzeń sanitarnych. Na starcie, ze względów zagrożenia pandemicznego, zabrakło zawodników kandydujących do reprezentacji olimpijskiej przygotowujących się na zgrupowaniach Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, z wyjątkiem Jaclyn Stelmaszyk z dwójki podwójnej wagi lekkiej. Większość zawodników i trenerów kadry olimpijskiej przebyło koronawirusa na grudniowym zgrupowaniu w Portugalii i jeszcze nie w pełni doszli do pełnej dyspozycji.

W tegorocznych Mistrzostwach Polski rozegrano wyścigi w 11 grupach: juniorki, juniorki młodsze, juniorzy, juniorzy młodsi, seniorki, seniorzy, waga lekka kobiet, waga lekka mężczyzn, niepełnosprawni, masters (weterani) i amatorzy.

Wystartowało 207 zawodniczek i zawodników (85 kobiet i 122 mężczyzn) oraz zawodniczki i zawodnicy grupy para-wioślarstwa, masters i amatorów. Rozegrano wyścigi w 11 grupach: juniorki, juniorki młodsze, juniorzy, juniorzy młodsi, seniorki, seniorzy, waga lekka kobiet, waga lekka mężczyzn, niepełnosprawni, masters (weterani) i amatorzy.

(źródło i zdjęcie: PZTW)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole