Powstaje kalendarz wyścigów wodnej Formuły 1 na 2021

2 min read

Z dużą ostrożnością, ale optymizmem i wiarą na rozegranie kilku Grand Prix w tym roku, powstaje kalendarz wyścigów F1H2O. Na razie to tylko plany, które zakładają rozpoczęcie ścigania w połowie maja we Włoszech, a zakończenie pod koniec grudnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Niestety, sezon 2020 przepadł… Z uwagi na wysokie ryzyko zakażenia koronawirusem i związane z tym ogromne ograniczenia logistyczne, światowa federacja UIM wraz z promotorem cyklu F1H2O, zdecydowały o odwołaniu wszystkich wyścigów. Szkoda, bo liczyliśmy na kolejny udany sezon Bartłomieja Marszałka, który jest kierowcą zespołu Emirates Racing, a w tym prestiżowym cyklu ściga się od 2011 roku.

Teraz plany są ambitne, a wszelkie zmiany i korekty harmonogramu zawodó będą dostosowywane do bieżącej sytuacji w poszczególnych regionach świata. Na razie prowizoryczny kalendarz zakłada organizację sześciu weekendów wyścigowych. Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, pierwszy z nich powinien się odbyć we Włoszech 16 maja. Kierowcy walczący o tytuł Mistrza Świata ponownie mają rywalizować w Europie w lipcu. Tu jednak miejsce i data zawodów nie zostały jeszcze opublikowane. We wrześniu i  październiku przewidywane są dwie rundy czempionatu w Chinach, listopad to wstępnie miesiąc zarezerwowany na pierwszy w tym sezonie wyścig na Bliskim Wschodzie, a grudzień to już tradycyjnie finał mistrzostw zaplanowany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Szczegóły kalendarza publikowane są TUTAJ.

(źródło i zdjęcie: www.motorowodniacy.org)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole