Aeroklub Polski: Komunikat dotyczący odwołania imprez sportowych

2 min read

W związku z decyzją ogłoszoną przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego dotyczącą odwołania wszystkich imprez masowych w Polsce, Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk w dniu 10 marca br. pilnie zwołała spotkanie z przedstawicielami wszystkich polskich związków sportowych, w tym Sekretarza Generalnego Aeroklubu Polskiego.

Rekomendujemy odwołanie wszystkich zaplanowanych imprez sportowych, także tych których ustawa nie definiuje jako masowe – powiedziała na spotkaniu Danuta Dmowska-Andrzejuk, Minister Sportu.

Ministerstwo Sportu zaleca CAŁKOWITE odwołanie WSZYSTKICH zaplanowanych do końca marca imprez sportowych, wszelkich konferencji, zgrupowań, konsultacji, treningów, szkoleń, kursów, zawodów, mistrzostw, a nawet spotkań organizowanych przez Związki Sportowe oraz kluby sportowe. Rekomendacja Ministerstwa dotyczy także odwołania WSZYSTKICH wyjazdów zagranicznych, niezależnie od kraju docelowego.

Zalecenie odnosi się do wszystkich kategorii i rodzajów imprez, niezależnie od tego czy odbywają się w hali czy na wolnym powietrzu. Każde wydarzenie związane ze skupiskiem ludzi, a w szczególności związane z podróżami jego uczestników, powinno być odwołane bądź przesunięte na inny termin.

Ponadto, Polskie Związki Sportowe powinny wstrzymać wydatki na imprezy i wyjazdy zaplanowane do końca kwietnia.

Aeroklub Polski, realizując wytyczne Ministerstwa zamierza w pełni się do nich zastosować. Tym samym Komisje Specjalnościowe, członkowie AP oraz zawodnicy są także proszeni o wdrożenie powyższych rekomendacji.

Wraz ze zmieniającą się sytuacją Aeroklub Polski będzie na bieżąco reagować i informować o kolejnych krokach.

(źródło: Aeroklub Polski)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole