Piłka ręczna plażowa: losowanie El. ME

1 min read

Europejska Federacja Piłki Ręcznej rozlosowała grupy eliminacyjne do Mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej plażowej, które odbędą się 2021 roku. Polskie drużyny zagrają w gruzińskim Batumi. Turniej odbędzie się w dniach 3-5 lipca 2020 r.

Rywalkami Polek będą Ukrainki (8. miejsce na ME 2019 w Starych Jabłonkach), Rosjanki (9. miejsce), Turczynki (11. miejsce), Rumunki (17. miejsce) i Gruzinki. Rywalami Polaków będą Szwedzi (10. miejsce na ME 2019 w Starych Jabłonkach), Turcy (11. miejsce), Ukraińcy (12. miejsce), Rumuni (13. miejsce) i Gruzini.

Do finałów ME w piłce ręcznej plażowej, które odbędą się w 2021 r. awansują 4 drużyny z grupy kobiet i tyle samo z grupy mężczyzn.

W drugim turnieju eliminacyjnym, który odbędzie się równolegle w Salonikach, zagra 6 drużyn kobiecych i 7 drużyn męskich. Z każdej grupy nie zakwalifikują się dwa najsłabsze zespoły.

(źródło: recznaplazowa.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole