Bilardowa Ekstraklasa 2020 rozpoczęta

2 min read

Za nami pierwszy zjazd Bilardowej Ekstraklasy. Od środy do piątku w Galerii Echo w Kielcach rozegrano 12 spotkań. Bez porażki po pierwszych trzech seriach są drużyny Nosanu Kielce i Cromo-Stal Katowice.

Pierwszego dnia obyło się bez niespodzianek. Co prawda spore problemy mieli mistrzowie i wicemistrzowie Polski, jednak ostatecznie Cromo-Stal Katowice o dwa punkty okazał się lepszy od Kosmopell Twoja Energia Arkadia Tczew a Baribal Zagłębie Lubin pokonał, również w stosunku 14:12, zespół Metal Fach LP Sokółka. W meczu otwarcia Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki nie dał większych szans Hulakuli Warszawa i zainkasował 3 punkty, wygrywając 14:6. Debiut w Ekstraklasie nie wyszedł Akademii Bilardowej Rokietnica. Podopieczni Radka Babicy źle rozpoczęli pojedynek z Nosanem Kielce i przegrywali już 0:9. Ostatecznie wynik ustalił się na poziomie 14:5 dla Nosanu.

Sensacyjnie natomiast w Lidze wystartował beniaminek Reslogistisc Trójkąt Rzeszów. Zespół dowodzony przez Tomasza Sadlika odniósł spektakularne zwycięstwo nad Baribalem Zagłębie Lubin 14:13. W tym sezonie team z Dolnego Śląska gra bez Konrada Juszczyszyna, którego zastąpił wypożyczony z Kętrzyna Dawid Tonojan. Niestety uczestnik The World Games 2017 nie pokazał się w tym meczu z najlepszej strony, pudłując bilę numer 9 w finałowej partii.

Pozostałe czwartkowe mecze przeszły już bez echa. Cromo-Stal nie dał większych szans Akademii Bilardowej (wynik 14:6) a Nosan pokonał Metal Fach 14:8. Pierwsze i jakże cenne punkty w tym sezonie zdobył zespół KTE Arkadii, wygrywając z bilardzistami Hulakula Warszawa 14:6.

Ostatnia kolejka również nie przyniosła zaskakujących wyników. Pierwsze zwycięstwo odnieśli zawodnicy z Rokietnicy, pewnie pokonując Hulakulę 14:6. Tomaszów Mazowiecki, osłabiony na zjeździe brakiem Mariusza Skonecznego, poradził sobie z Arkadią Tczew, notując solidny wynik 14:9. Cromo-Stal, mimo pościgu Metal Fachu w końcówce meczu, zwyciężył nad zawodnikami z Sokółki 14:6. Nosan Kielce, wzmocniony w tym sezonie Sebastianem Batkowskim, szybko rozwiał nadzieje Rzeszowian na kolejny sukces. Bilardziści Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego rozprawili się Reslogistics Trójkąt wynikiem 14:6.

Po pierwszym zjeździe fotel lidera dzielą zespoły z Kielc i Katowic. Bez porażki jest jeszcze team Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki, jednak rozegrał on o jeden mecz mniej. Pozostałe drużyny mają już na swoim koncie co najmniej jedną przegraną. Tabelę zamykają: Metal Fach LP Sokółka i Hulakula Warszawa, którzy na pierwsze zwycięstwo będą musieli poczekać do kolejnego zjazdu, który zaplanowany jest na 4,5 i 6 czerwca. Gospodarzem spotkania ponownie będzie Galeria Echo w Kielcach.

Wyniki, tabela i statystyki na stronach Polskiej Ligi Bilardowej

(źródło i zdjęcia: bilard-sport.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole