Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa Pol Tour – Wojciech Szewczyk najlepszy w Kielcach na otwarcie sezonu

1 min read

W rewelacyjnym tempie rozegrali finał zawodów Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR w Kielcach Wojciech Szewczyk i Mariusz Skoneczny. Średnio partie trwały po ok. 2 -2,5 minuty. Zwycięzcą został Wojciech Szewczyk (Cromo Stal Warszawa), który pokonał Mariusza (Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki) 6:5.

Wojtek w półfinale zanotował taki sam wynik, wygrywając z partnerem ligowym  – Danielem Maciołem. Wcześniej Szewczyk bezapelacyjnie okazywał się lepszy od Grzegorza Lasoty (6:1), Szymona Kurala (6:2) i Michała Mudy (6:3). Na najniższym stopniu podium stanęli: Daniel Macioł (Cromo-Stal Warszawa) i Sebastian Batkowski (Metal Fach LP Pool Bilard Sokółka).

W inauguracyjnym turnieju GPP zagrało łącznie 80 zawodników. Najlepszą bilardzistką została Monika Ząbek, która z pierwszego miejsca w grupie awansowała do fazy pucharowej.

Podziękowania za współpracę dla Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz obsługujących turniej: Pauli Przybylskiej i Roberta Kowalskiego.

(źródło: bilard-sport.pl)