58 medali w I rundzie Klubowego Pucharu Polski i BALTIC CUP w Olsztynie

1 min read

W dniach 24-26.01.2020 r. w Olsztynie zorganizowany został III Puchar Bałtyku wraz z I rundą Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach. W zawodach udział wzięło ponad 200 zawodników z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Polski.

Chodzież reprezentowała 20-osobowa reprezentacja UKS Delfinek, która łącznie zdobyła 58 medali w tym 24 złote, 22 srebrne i 12 brązowe. W poszczególnych kategoriach wiekowych statuetki za zawodników na podium otrzymali: Amelia Baczyńska, Natalia Gembiak, Marcin Humerczyk, Krzysztof Jankowski, Nikola Nowakowska, Kamil Pietras, Edgar Iwo Grzesiak-Walczak, Filip Nowak, Julia i Kinga Małachowskie. Dla Aleksandra Żyśko był to pierwszy start w zawodach wyjazdowych, a spisał się wyśmienicie zdobywając 2 medale indywidualne i 2 w sztafecie.

W imieniu Klubu i zawodników dziękuję bardzo serdecznie rodzicom Miłoszowi Pietrasowi, Mateuszowi Załachowskiemu i Markowi Gembiakowi za pomoc w transporcie na zawody oraz Aleksandrze Strzępce za zdjęcia. W klasyfikacji medalowej chodzieski Delfinek zwyciężył, a w Pucharze Polski zajął II miejsce.

Kolejna runda Pucharu polski odbędzie się w marcu br. w Chodzieży.

(autor: Trener UKS Delfinek Chodzież Bartosz Smaruj)