Medaliści Enea Mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim

2 min read

W sobotę 24 stycznia we Wrocławiu zostały rozegrane Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na dystansie 2000 metrów. Wśród seniorów triumfował Mirosław Ziętarski, a wśród seniorek Anna Wierzbowska, która obroniła tytuł.

W Enea Mistrzostwach Polski wystartowali niemal wszyscy reprezentanci Polski. Niemal, bo po zgrupowaniu w Jakuszycach drobnych urazów nabawili się Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Wierzbowska oraz Fabian Barański. „Według lekarzy wszyscy mają drobne kontuzje, wolimy dmuchać na zimne i odpuszczamy, żeby nie skutkowało to jakimś większym urazem” – mówił przed zawodami Bogusław Gryczuk, dyrektor sportowy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Wyniki finałów A:

Uniwersytety:
1. Politechnika Wrocławska (B. Polańska, P. Prokopowicz, S. Łanda, D. Lichaczewski) – 03:13,1
2. Uniwersytet Przyrodniczy 1 (A. Niemiec, M. Coppens, M. Rudnik, P. Rudnik) – śr. 03:21,8
3. Uniwersytet Wrocławski (J. Wojciechowicz, D.Kurepin, M. Klimczak, A. Miller) – 03:26,1

Niepełnosprawni – mężczyźni

Kategoria PR 1
1. Arkadiusz Skrzypiński (Start Szczecin) – 09:05.7
2. Michał Breczko (Start Szczecin) – 09:25.9

Kategoria PR 2
1. Michał Gadowski (Start Szczecin) – 07:29.0
2. Daniel Welter (LOTTO Bydgostia) – 08:49.1
3. Marek Szczepański (Start Szczecin) – 09:37.9

Kategoria PR 3-PD
1. Daniel Bojarek (LOTTO Bydgostia) – 07:05.0
2. Piotr Błażejczyk (Start Szczecin) – 07:20.6
3. Łukasz Strojny (Start Szczecin) – 08:27.3

Kategoria PR 3-IV
1. Robert Niesyczyński (UKS Salwator Kraków) – 06:40.8
2. Łukasz Matyja (UKS Salwator Kraków) – 06:46.2

Niepełnosprawni – kobiety

Kategoria PR 1
1. Magdalena Stawiarz (Start Szczecin) – 11:25.8

Kategoria PR 2
1. Jolanta Majka (Start Szczecin) – 08:44.4

Kategoria PR 3-PD
1. Magdalena Maxelon (LOTTO Bydgostia) – 09:13.0

Kategoria PR 3-IV
1. Patrycja Kapłon (UKS Salwator Kraków) – 08:14.7
2. Weronika Czaniecka (UKS Salwator Kraków) – 08:58.8
3. Karolina Borkowska (Start Szczecin) – 11:39.1

Juniorki
1. Zuzanna Madaj (LOTTO Bydgostia) – 07:16.1
2. Julia Kukier (AZS Szczecin) – 07:19.0
3. Sonia Gnatowska (WTW Warszawa) – 07:20.2

Juniorki młodsze
1. Julia Facon (WTW Warszawa) – 07:20.4
2. Maria Żukowska (MOS Ełk) – 07:29.1
3. Emilia Szczęch (UKS 1993 Kraków) – 07:33.3

Juniorzy
1. Cezary Litka (AZS AWF Poznań) – 06:04.8
2. Jakub Woźniak (KW 1904 Poznań) – 06:08.3
3. Konrad Domański (WTW Warszawa) – 06:13.8

Juniorzy młodsi
1. Jacek Suszka (Posnania RBW Poznań) – 06:36.4
2. Maksym Dudek (Polonia Poznań) – 06:39.0
3. Daniel Gałęza (Drakkar Gdańsk) – 06:39.6

Seniorki – waga lekka
1. Jaclyn Halko (Niezrzeszona) – 07:04.5
2. Klaudia Pankratiew (LOTTO Bydgostia) – 07:10.0
3. Weronika Deresz (Posnania RBW Poznań) – 07:10.4

Seniorzy – waga lekka
1. Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) – 06:11.2
2. Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) – 06:14.5
3. Dawid Wachowicz (LOTTO Bydgostia) – 06:22.1

Seniorki
1. Anna Wierzbowska (LOTTO Bydgostia) – 06:42.6
2. Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) – 06:48.4
3. Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) – 06:51.1

Seniorzy
1. Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) – 05:45.1
2. Wiktor Chabel (Posnania RBW Poznań) – 05:45.7
3. Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz) – 05:48.6

Mężczyźni masters
1. Jerzy Pestka (Masters) – 02:39,5
2. Piotr Łojszczyk (Masters) – 02:49,3
3. Sebastian Kosiorek (MOS Ełk) – 02:55,6

Kobiety masters
1. Anna Mielnik (Masters) – 03:47,2
2. Ewa Przedwojska (Towarzystwo Wisła dla Wioślarzy) – 04:06,5
3. Ilona Gierus (Niezrzeszeni) – 05:09,5

Arena rywalizacji była hala WKK, przy ulicy Czajczej, we Wrocławiu

(źródło: Polski Związek Towarzystw Wioślarskich)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole