Klasyfikacja medalowa portalu Nasze Igrzyska – oczami zwycięzców

2 min read

LOTNICTWO SAMOLOTOWE DYSCYPLINĄ ROKU 2019 !!!

Niedawno podsumowaliśmy nasze osiągnięcia sportowe w roku 2019 w najważniejszych imprezach światowych we wszystkich nam znanych sportach olimpijskich i nieolimpijskich. Nasi reprezentanci w tych imprezach zdobyli w kategorii seniorów aż 365 medali w aż 76 dyscyplinach sportowych. Zdobyliśmy 103 złotych, 126 srebrnych i 136 brązowych medali lub miejsc w pierwszej trójce.

A gdzie sukcesów było najwięcej i jaką dyscyplinę sportową czy związek sportowy możemy uznać za dyscyplinę roku? Najwięcej medali zdobył dla nas Polski Związek Kickboxingu, który na najważniejszej swojej imprezie czyli mistrzostwach świata WAKO wywalczył aż 25 medali. Jednak w Kickboxingu jest bardzo wiele kategorii wagowych (w 6 formułach), szans medalowych było więc tutaj bardzo wiele, aż 103 komplety medali do rozdania na MŚ. Mimo tak dużej liczby medali nasi kickbokserzy w klasyfikacji medalowej zajęli dopiero 6 miejsce. Zdobyli też stosunkowo niedużą liczbę złotych medali, tylko 4.

Więcej złotych i najwięcej pierwszych miejsc spośród wszystkich naszych sportów zdobyli natomiast nasi reprezentanci lotnictwa samolotowego. Na najważniejszych imprezach w tej dyscyplinie razem z lotnictwem mikrolotowym (małe konstrukcje samolotowe) nasi piloci wywalczyli aż 8 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy medal, zajmując zdecydowanie pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej Lotnictwa samolotowego (latanie precyzyjne, nawigacyjne, rajdowe, akrobacyjne i mikrolotowe), tutaj było 25 kompletów medali do rozdania. Dlatego też jeden z wielu naszych sportów lotniczych został tutaj najlepiej oceniony i bez wahania możemy uznać

LOTNICTWO SAMOLOTOWE NASZĄ DYSCYPLINĄ ROKU 2019 !!!
Gratulacje dla naszych pilotów i dla Aeroklub Polski, który możemy uznać również naszym najlepszym związkiem sportowym, o największych sukcesach spośród pozostałych naszych związków i stowarzyszeń. Dodajmy, że bardzo dobrze wypadliśmy jeszcze w innych sportach lotniczych Szybownictwie (11 medali i 2 miejsce w klasyfikacji medalowej) oraz Modelarstwie (7 medali i 4 miejsce w klasyfikacji medalowej).

Gratulacje oczywiście również dla Polski Związek Kickboxingu oraz dla IISA – Poland, czyli dla pływania lodowego, które dość niespodziewanie znalazło się w trójce naszych najlepszych dyscyplin 2019 roku 🙂

Cała lista dyscyplin, które zdobywały dla nas medale w najważniejszych swoich imprezach na stronie Nasze Igrzyska.