Historyczny sukces Marszałka

1 min read

Bartłomiej Marszałek stanął na podium Grand Prix Szerdży. W ostatnich zawodach F1H2O sezonu 2019 Polak zajął trzecie miejsce.

Dzięki trzeciej lokacie w Szerdży Marszałek awansował na 5. Miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata co jest jego największym osiągnięciem w karierze oraz pięknym prezentem na zbliżające się święta. Jest to pierwsze w historii podium dla naszego reprezentanta, który w kwalifikacjach zajął dziewiąte miejsce, a więc podczas wyścigu awansował o sześć pozycji co jest niezwykłą rzadkością w wodnej formule 1.

Dotychczas najlepszym miejscem w historii startów Polaka była piąta lokata, a w całym cyklu największym sukcesem było ósme miejsce.