Historyczny wynik polskich unihokeistek

1 min read

Women's World Floorball Championships 2019, 7th to 15th December 2019, Neuchatel, Switzerland, Patinoire du Littoral, Poland v Slovakia, Joanna Szelzchen (#14, Poland). Event page: www.neuchatel2019.ch Photographer: Fabian Trees www.imagepower.ch

Polki zajęły znakomite 5. miejsce na Mistrzostwach Świata w unihokeju. Jest to najwyższe lokata naszej reprezentacji w historii startów w imprezach międzynarodowych. Tytuł mistrzowski zdobyły Szwedki.
w meczu o piąte miejsce, 15 grudnia nasza reprezentacja zmierzyła się ze Słowacja i mimo problemów w 1 tercji zwyciężyła 8:4.

• W szatni trener nam powiedział, że ten mecz trzeba po prostu wybiegać. W tej fazie turnieju nie ma już nic do stracenia, więc będziemy walczyć o to V miejsce do końca – powiedziała po I tercji Katarzyna Pawłowska.
    Zwycięstwo w tym pojedynku zapewniło nam najwyższe w historii, 5. miejsce seniorskich Mistrzostw Świata. Przed nami uplasowały się jedynie takie potęgi jak: Szwecja, Szwajcaria, Finlandia i Czechy.
    Złoty medal przypadł Szwecji po zwycięstwie po dogrywce 3:2 nad gospodarzem zawodów – Szwajcarią. Jest to już 7. z rzędu tytuł Szwedek w MŚ.
    Najlepiej punktującą zawodniczką w Reprezentacji Polski została Dominika Buczek (8 bramek + 4 asysty) co dało jej ostatecznie 10. miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju. Na III miejscu w klasyfikacji bramkarek znalazła się zaś Kamila Kotecka.
    (źródło i zdjęcie: pzunihokeja.pl)