Ostatnie rozstrzygnięcia w Kielcach

1 min read

W ostatnim dniu Mistrzostw Polski w bilardzie poznaliśmy medalistów w „dziewiątkę”.

Wśród pań zwyciężyła Oliwia Zalewska, dla której był to drugi złoty medal na zawodach w Kielcach po zwycięstwie w dziesiątkę w finale po zaciętej rywalizacji pokonała Monikę Ząbek 6:5. Zalewska wygrała także klasyfikację generalna MP (poniżej ranking kobiet).

1. Oliwia Zalewska – 130 pkt.

2. Izabela Łącka – 110 pkt.

3. Ewa Bąk – 106 pkt.

Wśród panów triumfował Tomasz Kapłan, który w finale wygrał z debiutującym na podium MP. Danielem Maciołem 9:7. Dla Kapłana był to 29. medal Mistrzostw Polski w tym 17. złoty.

Mistrz w „dziewiątkę” został też zwycięzcą klasyfikacji generalnej.

1. Tomasz Kapłan – 238 pkt.

2. Sebastian Batkowski – 228 pkt.

3. Mieszko Fortuński – 214 pkt.

Na tegorocznych zawodach medale zdobyło czternaścioro zawodników dla dziewięciu różnych klubów. Oto jak prezentuje się klasyfikacja medalowa z podziałem na kluby: