Betway UK Championship

1 min read

26 listopada rozpoczął się jeden z najbardziej prestiżowych turniejów w snookerowym kalendarzu, czyli Betway UK Championship. Przed zawodnikami kilkanaście dni zmagań w angielskim York, które wyłonią pierwszego triumfatora rozgrywek „Potrójnej Korony” sezonu 2019/2020. Polskę reprezentują w tych zawodach dwaj snookerzyści: Adam Stefanów i Kacper Filipiak.

Pierwsze zawody o tej nazwie odbyły się już w 1977 roku i niemal od tamtej pory zaliczany jest do jednych z najważniejszych rozgrywek w światowym kalendarzu snookera. Obrońcą tytułu jest pięciokrotny mistrz świata, Ronnie O’Sullivan, który siedmiokrotnie zwyciężał w tych zawodach, a w najbliższych dniach powalczy o trzeci triumf z rzędu.

W 2011 roku zmieniono format rozgrywek, od tego czasu w mistrzostwach Wielkiej Brytanii bierze udział więcej zawodników, a mecze są krótsze, co daje szansę zawodnikom z dalszej części rankingu na sukces. Taką nadzieję z pewnością mają Adam Stefanów oraz Kacper Filipiak, którzy wezmą udział w pierwszej rundzie turnieju. Stefanów zagra z Michaelem Holtem, z Filipiak zmierzy się z Jimmym Robertsonem. Przed Polakami trudne zadanie, tym bardziej, że mecze rozgrywane będą w dłuższym formacie, sprzyjającym faworytom.

Źrółdło i zdjęcie: snookerworld.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole