Antoni Kowalski i Maciej Kusak – Mistrzami Polski

1 min read

Antoni Kowalski – tegoroczny Mistrz Świata do lat 16. został w Lublinie Mistrzem Polski w snookerze w kategorii do lat 18. W Kategorii do lat 21. zwyciężył Maciej Kusak. Zawody rozegrano 23 i 24 listopada w lubelskim klubie Masters.

Obaj mistrzowie wywalczyli również trofea najwyższy brejk turnieju. W przypadku Antoniego Kowalskiego było to 99, a w przypadku Macieja Kusaka – 97. Drugie miejsce w kategorii do lat 18. zajął Łukasz Jezierski, a trzecie – Arkadiusz Brzękowski i Krzysztof Czapnik. Z kolei, w kategorii do lat 21., srebrny medal wywalczył Michał Kotiuk, a brązowe – Daniel Holoyda i Jakub Chromy.

Mistrz Polski do lat 18. – Antoni Kowalski.

Zwycięzcy kategorii do lat 18.

Mistrz Polski do lat 21. – Maciej Kusak.

Zwycięzcy kategorii do lat 21.

Brązowy Medalista w kat. do lat 21. – Jakub Chromy.

Dla wielu zawodników był to debiutowy występ w tak poważnym turnieju, więc walka toczyła się nie tylko z przeciwnikami, ale też ze stresem. Cieszy nas, że coraz młodsi zawodnicy zaczynają grać i rywalizować w najważniejszych turniejach, jakimi są Mistrzostwa Polski (najmłodszy zawodnik miał 7 lat).