Udany występ paralekkoatletów

2 min read

15 medali zdobyli dotychczas reprezentanci Polski w zakończonych w Dubaju Mistrzostwach Świata w paralekkoatletyce.

Ostatniego dnia Mistrzostw Świata, nasi reprezentanci dołożyli dwa medale. Złoto w pchnięciu kulą wywalczyła Lucyna Kornobys w kategorii F33, która poprawiła swój własny rekord Świata o 32 centymetry wynikiem 7,81m. Natomiast srebro w tej samej dyscyplinie w kategorii F40 zdobyła Renata Śliwińska.

Polska zakończyła Mistrzostwa na 11 miejscu z 15 medalami (3 złote, 5 srebrnych, 7 brązowych)

Wcześniej, 2 złote medale zdobyły kobiety: Barbara Bieganowska w biegu na 1500 metrów w kategorii T2 oraz Karolina Kucharczyk, która do złotego medalu dołożyła rekord świata w skoku w dał, bijąc dotychczasowy rekord o 7 centymetrów, skacząc na odległość 6 metrów 21 centymetrów.