Święto tańca w Paterku

4 min read

157 par wystartowało w piątym Kujawsko-Pomorskim Festiwalu Tańca 10-11 listopada w Paterku. W zawodach rywalizowały między innymi pary z Bydgoszczy, Krakowa, Gdyni, Płocka, Elbląga, Sopotu, Nowego Sącza, Warszawy, Koszalina, Ostrołęki, Lubina i Inowrocławia.

Podczas Festiwalu zostały rozegrane: Akademickie Mistrzostwa Polski FTS 2019, Mistrzostwa Polski Dzieci i Juniorów Młodszych FTS 2019 w stylach tanecznych, Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Nakła nad Notecią oraz Kujawsko-Pomorska Liga Taneczna. Pary rywalizowały również o tytuł Mistrza Polski FTS 2019.

Wyniki rywalizacji:

10-11 E Komb. 6T:
1. Buczyński Kamil – Bekdas Blanka (Corte Dance Progress Warszawa)
2. Krawczyk Kuba – Jałocha Martyna (ST Elita Kraków)
3. Nowacki Krzysztof Mateusz – Górczak Julia Lena (Tiger Team Łódź)

12-13 D ST ST:
1. Wawrzyński Antoni – Samsel Gabriela (Atria Ostrołęka)
2. Denega Nikodem Piotr – Mazur Amelia (Jantar Międzyzdroje)
3. Pokorski Joachim – Jaskółka Andżelika (DancePro Gdańsk)

12-13 D LA LA:
1. Gronostajski Jakub – Sochacka Matylda (Dance Academy Bydgoszcz)
2. Wawrzyński Antoni – Samsel Gabriela (Atria Ostrołęka)
3. Napieralski Mikołaj – Sobiereiska Julia (UKS Bailamos Bydgoszcz)

12-13 C ST ST:
1. Chraplak Kamil – Wanczura Julia (Dance Academy Bydgoszcz)
2. Słomiński Adam – Naumczuk Iga (Fala Sopot)
3. Kostecki Krystian – Filipkowska Gabriela (Akat Łomża)

12-13 C LA LA:
1. Chraplak Kamil – Wanczura Julia (Dance Academy Bydgoszcz)
2. Szwenkiel Karol – Kurda Wiktoria (TKS Dance&Dance Toruń)
3. Cysewski Wiktor – Janicka Kinga (AT Piętro Wyżej Chojnice)

14-15 E Komb. 8T:
1. Marszałek Adrian – Wiśniewska Julia (Falcon Płock)
2. Baranov Taras – Drohomirecka Anna (Rapsodia Nowiny Wielkie)
3. Biernacki Olivier – Czochal Gabriela (Top Dance Pruszków)

pow.15 D ST ST:
1. Sielicki Jan Marian – Muszyńska Weronika (Dance Center Poznań)
2. Grzelak Olaf – Gonera Magdalena (Top Dance Pruszków)
3. Mikołajczak Adrian Wiktor – Kociołek Julia Małgorzata (Dance Academy Bydgoszcz)

pow.15 D LA LA:
1. Bestrzyński Stanisław – Walkowiak Agnieszka (ST Adam Borzęcki Inowrocław)
2. Grzelak Olaf – Gonera Magdalena (Top Dance Pruszków)
3. Zawadzki Michał – Kierzek Katarzyna Maria (SKT Fabryka Tańca Bydgoszcz)

10-11 D ST ST:
1. Dobroś Błażej – Aleks Zuzanna (Falcon Płock)
2. Jałocha Tony – Duda Martyna (ST Elita Kraków)
3. Sytnyk Mateusz – Włoch Marta (AT Smooth Gdański)

10-11 D LA LA:
1. Sytnyk Mateusz – Włoch Marta (AT Smooth Gdańsk)
2. Podgórski Filip – Wolańska Zuzanna (Fuzja Myślibórz)
3. Szczepaniak Tomasz – Pierzga Natalia (ST Wirdance Nowy Sącz)

12-13 E Komb. 8T:
1. Werner Franciszek – Jankowiak Julia (Dance Center Poznań)
2. Mróz Kacper – Ordon Maja (KTT Takt Włocławek)
3. Klinger Niko – Szulc Nina (AT Piętro Wyżej Chojnice)

14-15 D ST ST:
1. Ziółkowski Szymon – Urbańska Patrycja (Top Dance Pruszków)
2. Krajewski Antoni – Krzyżowska Oliwia Nikola (Tiger Team Łódź)
3. Mróz Wiktor – Jabłońska Julia (Latino Cafe Gdynia)

14-15 D LA LA:
1. Krajewski Antoni – Krzyżowska Oliwia Nikola (Tiger Team Łódź)
2. Stelak Filip – Płócienniczak Karolina Anna (SKT Fabryka Tańca Bydgoszcz)
3. Zacharewicz Olaf – Repka Klaudia (ST U Mirka Morąg)

14-15 C ST ST:
1. Masenzhuk Tymur – Brejnak Maja (Classic Dancesport Warszawa)
2. Florkowski Bruno – Kołecka Natalia (Dance Academy Bydgoszcz)
3. Mieczkowski Konrad – Kucewicz Paulina (Latino Cafe Gdynia)

14-15 C LA LA:
1. Ziółkowski Szymon – Urbańska Patrycja (Top Dance Pruszków)
2. Florkowski Bruno – Kołecka Natalia (Dance Academy Bydgoszcz)
3. Cadler Jakub – Hendzel Wiktoria Weronika (Pasja Koszalin)

pow.15 E Komb. 8T:
1. Dorożyński Piotr – Brzeska Magdalena (Tango Gdańsk)
2. Magnucki Cyprian Mikołaj – Winkler Oliwia (Iskra Piła)
3. Bocian Daniel – Bocian Natalia (Tiger Team Łódź)

pow.15 C ST ST:
1. Lechowicz Czarek – Ellmann Antonina (Dance Center Poznań)
2. Sychta Mikołaj – Podgórska Julia (AKTT Szczecin)
3. Wojdalski Przemysław Andrzej – Przybylińska Estera (JANTAR – Wolin)

pow.15 C LA LA:
1. Michalak Miłosz – Ścigała Julia (Astra Oświęcim)
2. Sielicki Jan Marian – Muszyńska Weronika (Dance Center Poznań)
3. Magdziak Rafał – Kostecka Julia (Akat Łomża)

Mistrzostwa Polski Dzieci i Juniorów

Dzieci Open ST

  1. Mazurczyk Jan – Wasiewicz Malwina (Fala Sopot)
  2. Rumiński Gracjan – Woźniak Natalia (Top Dance Pruszków)
  3. Józefowicz Marceli – Jankowska Patrycja (Jantar Elbląg)

Juniorzy Open LA

  1. Sąsiadek Kacper – Ziętowska Oliwia (Fala Sopot)
  2. Przygocki Mikołaj – Szefke Katarzyna (Dance Academy Bydgoszcz)
  3. Mendlik Jakub Kewin – Wiśniewska Amelia (Dance Academy Bydgoszcz)

Juniorzy młodsi Open LA

  1. Stawowy Mateusz – Silva Sara (ST Elita Kraków)
  2. Olejarz Tymon – Nowak Weronika (Dance Academy Bydgoszcz)
  3. Wasilewski Jan – Wojnarowska Wiktoria (Fala Sopot)

14 – 15 „B” ST

  1. Mendlik Jakub Kewin – Wiśniewska Amelia (Dance Academy Bydgoszcz)
  2. Sąsiadek Kacper – Ziętowska Oliwia (Fala Sopot)
  3. Bogun Oskar Bartłomiej – Szlendak Julia (ST Pyras Toruń)

14 – 15 „B” LA

  1. Przygocki Mikołaj – Szefke Katarzyna (Dance Academy Bydgoszcz)
  2. Mendlik Jakub Kewin – Wiśniewska Amelia (Dance Academy Bydgoszcz)
  3. Bogun Oskar Bartłomiej – Szlendak Julia (ST Pyras Toruń)

Źródło i zdjęcie: mrocza24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole