Medal po 21 latach

1 min read

Paweł Krysiński z klubu House of Pool Warszawa, zdobył swój kolejny medal Mistrzostw Polski po… 21 latach!

Krysiński w 1998 roku z sukcesami wystąpił w Mistrzostwach Polski Juniorów w Nysie, gdzie wywalczył tytuł wicemistrzowski w 14/1 oraz brązowy medal w 9-bil. Później jeszcze, w 2000 roku stanął na podium Grand Prix Polski, następnie zniknął z bilardowej sceny na długie lata.

W tegorocznych Mistrzostwach Polski Amatorów, nazywanych potocznie “Amatorem”, Paweł Krysiński wygrał wszystkie pojedynki grupowe oraz wszystkie w strefie pucharowej. W finale pokonał 5:3 Piotra Twerdyka z Papa Gusto Opole. Brązowe medale powędrowały do Romana Wasilewskiego z House of Pool Warszawa oraz Łuksza Banasikaz klubu Idoślubu TVsports Kielce.

W tegorocznej edycji Bilard Sport Amator Challenge – Mistrzostwach Polski Amatorów wzięło udział prawie 1100 zawodników. Eliminacje regionalne przygotowało aż 35 organizatorów.

(źródło i zdjęcie: bilard-sport.pl)