Znakomity debiut Amelii Małyski

2 min read

Dwa złote medale drużynowo oraz srebrny indywidualnie z takim dorobkiem medalowym wróciła do Polski Amelia Małyska z Mistrzostw Europy, które rozegrano w Sarajewie.

W Sarajewie Amelia Małyska wywalczyła złote medale w drużynowych testach siły oraz układach (jako rezerwowa).

W skali szkolnej cały swój występ oceniłabym na czwórkę. Czułam się bardzo dobrze przygotowana do zawodów jeśli chodzi i walki w kategorii wagowej +65kg, i testy siły, jednak stres spowodował, że niektóre elementy nie poszły po mojej myśli – mówiła Amelia Małyska, która w klubie i kadrze narodowej trenuje pod okiem wybitnego zawodnika taekwon-do Jarosława Suski.

Dla Amelii jednak najważniejszy jest medal zdobyty w rywalizacji inwidualnej. – Bardzo dużą wartość mają medale drużynowe, ale najwięcej radości sprawił srebrny krążek indywidualny, owoc ciężkiej pracy na treningach. W testach siły w ostatniej chwili trenerzy dokonali zmiany wykonujących poszczególne techniki. Ostatecznie Paulina Węgrzyn miała Jop Chagi, a ja – Dolyo. Była to bardzo dobra decyzja, ponieważ obie czujemy się lepiej w technikach, które wykonywałyśmy i dzięki temu zwyciężyłyśmy w konkurencji – powiedziała zawodniczka.

Reprezentantka Polski wygrała w 1/8 finału z Angielką Isabellą Wessels, w ćwierćfinale z rywalką z Bośni i Hercegowiny – Ivaną Ilić, a w półfinale z reprezentantką Rosji Darią Lyu. W finale uległa innej Rosjance – Annie Rafalskiej.

Amelia Małyska trenuje taekwon-do od ponad 7 lat, te mistrzostwa były idealnym zwięńczeniem jej trwającej i dynamicznie rozwijającej się kariery.

(Źródło i zdjęcie: Polski Związek Taekwon-Do)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole