Polacy na 7. Miejscu

1 min read

Reprezentacja Polski zajęła siódme miejsce w klasyfikacji drużynowej 21. Balonowych Mistrzostwach Europy. Zawody rozegrano na Majorce, a wystartowało w nich 84 załogi z 25 krajów.

. W tym roku największym wyzwaniem okazała się pogoda – zawodnicy musieli zmierzyć się ze zmiennymi wyspiarskimi warunkami, które panowały na hiszpańskiej wyspie.

Ostatecznie balonowym mistrzem Europy 2019 został Stefan Zeberli ze Szwajcarii. Drugie miejsce zajął Litwin Laurynas Komza, a trzecie – Francuz Nicolas Schwartz.

Najlepszy z Polaków Mateusz Rękas ukończył zawody na 14. miejscu. Na 17. pozycji uplasował się Tomasz Filus, na 27 – Bartosz Nowakowski, na 30. – Arkadiusz Iwański, na 32. – Roman Bauta, a na 57. – Beata Choma.

Punkty zdobyte przez naszych reprezentantów dały im drużynowo 7. miejsce.

(Źródło i zdjęcie: aeroklub-polski.pl)