„Mistrzostwa Świata w Speed-ball”

1 min read

O trzy brązowe medale wzbogaciła się Reprezentacja Polski podczas XXXI Mistrzostw Świata w Speed-ballu. Nasza kadra stanowiła prawdziwą mieszankę rutyny z młodością. Znalazł się w niej utytułowany Zbigniew Bizoń jaki i debiutantka Wiktoria Murzyn.

Mistrzostwa zorganizowane przez Międzynarodową Federację Speed-balla, odbywały się w Montauban we Francji. Biało-czerwoni startowali w czterech konkurencjach: singlu, deblu, sztafecie (solo relay) i grze na czas (super-solo). Rozgrywki toczyły się w kategorii juniorek I juniorów oraz seniorek I seniorów.

Najlepiej spośród naszych reprezentantek spisały się juniorki, zdobywając trzy medale. Na najniższym stopniu podium dwukrotnie stanęła Laura Lach w grze na czas juniorek i… seniorek oraz Magdalena Matusiak w singlu juniorek.

W deblu Zbigniew Bizoń oraz Jan Włoka przegrali w półfinale z Francuzami, plasując się tym samym na 4. miejscu. Zbigniew Bizoń tak podsumował swój występ: – „Jestem zadowolony, choć wracam z niedosytem. W dwóch konkurencjach zabrakło bardzo niewiele do podium. Ale to jest sport i przyjmuję ten wynik jako motywację do kolejnych zawodów.” Czwarte miejsca zajęli też Wiktoria Murzyn i nasza sztafeta.

(Źródło i zdjęcia: miasto-info.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole