Udany występ Biało-Czerwonych w Heraklionie

1 min read

Z dwudziestoma medalami wracają reprezentanci Polski z rozegranych w Heraklionie na Krecie Mistrzostw Świata U16 i Mistrzostw Europy U18 i U 21. Biało-Czerwoni pięć razy stawali na najwyższym stopniu podium.

W kategorii U16 Polacy zdobyli 4 medale, w tym 1 złoty. Wywalczył go Natan Sap. Pozostali medaliści to Alan Wiak (srebro) oraz Patryk Dankowski i Oliwier Nowok (brąz).

W kategorii U18 Biało-Czerwoni zdobyli również 4 medale. „Srebro” przywiózł z Heraklionu Julian Stencel. Natomiast Jakub Osik, Kacper Pawelec i Wiktoria Zarychta wywalczyli brązowe medale.

Aż 12 medali padło łupem naszych reprezentantów w kategorii U-21. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Alicja Stypulkowska, Joanna Gabryluk, Marcin Maciulewicz i Patryk Ogonowski. Srebne krążki wywalczyli: Dominik Mazur, Sylwia Wierzbowska i Mateusz Herman a na trzecim stopniu podium stanęli: Krystian Korzamiacki, Darek Gomula oraz dwa razy Paulina Szumska zdobywając brąz zarówno w formule fighting jak i ju jitsu.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy powtórzenia sukcesu na kolejnych mistrzostwach.

(info i foto: Polski Związek Ju-Jitsu)