Srebrna Kaja

1 min read

Znakomitymi wynikami w zakończonym sezonie sportów wrotkarskich może pochwalić się Kaja Gajewska, która zdobyła dwa srebrne medale w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy w jeździe szybkiej na rolkach, w kategorii juniorek.

Wychowanka UKS Orlica Duszniki – Zdrój pierwsze srebro odebrała w klasyfikacji generalnej na krótkich dystansach, a drugie w „generalce” na długich dystansach.

W trakcie sezonu, Kaja startowała sześciokrotnie w Pucharze Europy. Swoje poczynania rozpoczęła w portugalskim Lagos, zdobywając tam 18 punktów (na krótkim i długim dystansie), a kończąc sezon w belgijskiej Ostendzie, gdzie zdobyła 22 punkty na krótkim dystansie i 28 punktów na długim dystansie. W sumie, Polka punktowała w każdych zawodach, zdobywając łącznie 84 punkty na krótkim dystansie, co dało jej drugie miejsce, tuż za  Niemką Leonie Imhof.

Na długim dystansie, Kaja również była druga w „generalce” i także za Niemką, ale tym razem Seliną Höfler. Nasza reprezentantka zdobyła w sumie w tej rywalizacji 81 punktów, a Niemka – 94.

Tegoroczny sukces Kaji Gajewskiej nie jest pierwszym w jej karierze na międzynarodowej arenie – już jako kadetka zdobywała medale Pucharu Europy. W przyszłym sezonie będzie reprezentować Polskę w kategorii seniorów.

(źródło: PZSW)