MŚ w Sumo – 10 medali Biało-Czerwonych

1 min read

Z dziesięcioma medalami powróciła do kraju z Mistrzostw Świata w Japonii Reprezentacja Polski w Sumo. Ten najcenniejszy – złoty – wywalczyła Magda Skrajnowska.

Miastem gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Świata w Sumo była japońska Osaka. Pierwszy dzień turnieju juniorskiego został odwołany z powodu tajfunu „Hagibis”. Na szczęście „Hagibis” obszedł się z Osaką bardzo łagodnie i już 13 października można było rozegrać mistrzostwa. Dzięki sprawnej organizacji udało się przeprowadzić w jednym dniu zawody obu grup wiekowych. Łącznie w Mistrzostwach wzięło udział ponad 250 zawodników z 31 krajów. Nasi sumotories wywalczyli 10 medali:

Patrycja Dyszkiewicz (SPARTAKUS PYRZYCE) – III miejsce w kat. – 60 kg

Team Juniorek (Zuzanna Krystek – TA ROZUM KROTOSZYN, Monika Sowa – SAMSON KOBYLIN, Wiktoria Staszak – SPARTAKUS PYRZYCE, Patrycja Dyszkiewicz – SPARTAKUS PYRZYCE) – II miejsce

Team Juniorów (Kacper Mikołajczyk – TA ROZUM KROTOSZYN, Hubert Niemczyk – MARYSIN WAWERSKI, Adam Gardzioła – AGROS ZAMOŚĆ) – III miejsce.

Info: Polski Związek Sumo.