Mistrzostwa Świata 2021 w Malborku

1 min read

Federacja IMCF (International Medieval Combat Federation) ogłosiła, że w maju 2021 roku Mistrzostwa zagoszczą na zamku w Malborku. Malbork będzie gospodarzem tych zawodów już po raz drugi. Pierwszy raz, w 2015 roku Reprezentacja Polski sięgnęła tam m.in. po komplet złotych medali w konkurencjach drużynowych i osiągnęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

Jesteśmy zaszczyceni, że federacja IMCF postanowiła po raz drugi zorganizować mistrzostwa świata właśnie u nas. W przyszłym roku zmagania odbędą się w hiszpańskim Castillo de Belmonte, a za dwa lata my będziemy gościć najlepszych rycerzy z całego świata – mówi Marta Wróblewska z Urzędu Miasta Malborka.

Do tej pory swój udział zdeklarowały 32 reprezentacje narodowe, lecz ich liczba ma się zwiększyć do 35.

W 2019 roku na mistrzostwach IMCF pod Kijowem, złote medale zdobyli w kategoriach indywidualnych: Marcin Waszkielis i Piotr Kriger, a nasze zespoły w konkurencjach 5 vs 5, 10 vs 10 i 16 vs 16 uległy tylko Ukrainie. Czy na swojej ziemi Rycerska Kadra Polski powróci na tron?

Po raz pierwszy w historii rycerskie Mistrzostwa Świata odbyły się w 2015 roku właśnie u nas w Malborku, gdzie zdobyliśmy aż 10 medali: 6 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe.

Partnerem będzie Muzeum Zamkowe w Malborku, który udostępni wały von Plauena na czas mistrzostw. Impreza rozgrywana będzie od 13 do 16 maja 2021 roku i będzie biletowana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole