Zwycięska Oliwia Zalewska

1 min read

Fantastycznie dla Polski zakończyły się zawody Pucharu Europy, które rozgrywane były w Austrii. Reprezentująca klub Nosan Kielce Oliwia Zalewska (jeszcze do niedawna Czupryńska) zwyciężyła w kobiecym Euro Tourze, sięgając tym samym po drugi złoty medal w swojej karierze.

Oliwia w finale zagrała z Białorusinką Margaret Fefilovą. Polka na początku meczu wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca, ostatecznie ogrywając rywalkę 7:5. Przełomowym momentem w turnieju był pojedynek 1/8 finału z Holenderką Tamarą Peeters. Oliwia przegrywała już 3:6, jednak w końcówce meczu wykazała się stalowymi nerwami i obróciła losy spotkania na swoją korzyść, wygrywając 7:6. W ćwierćfinale gładko rozprawiła się z Bułgarką Kristiną Zlatevą 7:2 a w półfinale, po wyrównamym meczu pokonała wielokrotną medalistkę Mistrzostw Europy, reprezentantkę gospodarzy Jasmin Ouschan.

W zawodach dla kobiet wzięły udział jeszcze: Monika Ząbek, Magdalena Tatarkiewicz, Izabela Łącka i Ewa Bąk. Jedynie Monice udało się awansować do strefy pucharowej. W pierwszej rundzie jednak bilardzistka Pino Dębica przegrała 4:7 z Jasmin Ouschan.

(źródło i zdjęcie: bilard-sport.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nieolimpijskie.pl redagowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu i finansowany ze środków Modern Sport Foundation
MS Foundation WSH Wroclaw

Partnerem portalu nieolimpijskie.pl jest:
Bissole