Polska znów najlepsza w Europie

1 min read

Po roku przerwy, Biało-Czerwoni znów na 1. miejscu w Europie. Polacy wygrali klasyfikację medalową XXXIV Mistrzostw Europy Seniorów i XXV Mistrzostw Europy Juniorów w Bośni i Hercegowinie.

Na turnieju w Sarajewie, po rocznej przerwie, Polacy powrócili na czoło klasyfikacji generalnej państw, zdobywając 10 złotych, 13 srebrnych i 19 brązowych medali i wyprzedzając Norwegię (9-6-8) oraz Rumunię (9-5-8). Rumunia to ubiegłoroczny zwycięzca z Mariboru. Wówczas zdobyła 45 (15-10-20) medali.

W stolicy Bośni i Hercegowiny, najlepszą drużyną juniorek została Polska z dorobkiem czterech złotych medali, najlepszymi juniorami byli nasi zawodnicy z dwoma złotymi krążkami. Generalną klasyfikację juniorów wygrała Polska (8-3-7), a seniorów Norwegia (8-4-7).

Obserwując tylko wyniki medalowe, widać, że poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Nasi reprezentanci zdobywają medale w różnych konkurencjach Taekwon-do, podobnie jak Rosja, Rumunia, Norwegia. Inni koncentrują się głównie na walkach jak Słowenia czy Ukraina. Kolejne Mistrzostwa Europy, odbędą się za rok w Słowacji.

(żródło i zdjęcie: PZTKD)